Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ürgüp’teki balon kazasında yaralanan turistler taburcu oldu

27 Mayıs, 2013 | 14:25

Ürgüp'teki balon kazasında yaralanan turistler taburcu oldu Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki balon kazasında yaralanan 22 kişiden Brezilyalı ve İspanyol iki turist tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edildi.

Kapadokya Hastanesinde tedavi gören 43 yaşındaki Brezilyalı kadın turist Rossana Farlo Santo ve Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesinde tedavi edilen 32 yaşındaki İspanyol turist Chahetan Bazerra taburcu edildi.

20 yaralıdan 14’ünün Nevşehir, 6’sının ise Kayseri’deki hastanelerde tedavileri sürüyor. Kayseri’deki 6 yaralıdan Brezilyalı kadın turist Agueda Aristu Oyaga’nın (70) Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi yoğun bakımında, İspanyol kadın turist Maria Lidia Molla’nın da Tekden Hastanesinde yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü, hayati tehlilkelerinin devam ettiği öğrenildi.

Nevşehir ve Kayseri’deki diğer hastanelerde tedavisi süren 18 yaralının durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Acıbadem Kayseri Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Akbeyaz, yaptığı yazılı açıklamada, kaza sonrasında hastanelerine gelen Brezilya, Portekiz ve İspanyol turistlerin yoğun bakımdan çıktığını ve odalarında tedavilerinin devam ettiğini kaydetti.

20 Mayıs Pazartesi günü Göreme beldesinden havalanan turistleri taşıyan 2 sıcak hava balonunun, Ürgüp ilçesi Ortahisar beldesi yakınlarında çarpışması sonucu yaşanan kazada 3 kişi ölmüş 22 kişi yaralanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balon, balon kazası, Kapadokya, Nevşehir, Nevşehir Haberleri, Nevşehir Ürgüp, Ürgüp, Ürgüp balon, Ürgüp balon akzası, Ürgüp haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları