Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ürdün’den Türkiye’ye gelen charter seferlerine kısıtlama geldi!

08 Kasım, 2018 | 12:53

Ürdün'den Türkiye'ye gelen charter seferlerine kısıtlama geldi!

Ürdün’den Türkiye’ye gelen charter seferlerine kısıtlama geldi. Ürdün Sivil Havacılık Otoritesi, Ürdün’den Türkiye’ye turist getiren şirketlerin charter seferlerine kısıtlama getirdi.

Ürdün Sivil Havacılık Otoritesi, Ürdün’den Türkiye’ye turist getiren şirketlerin charter seferlerine kısıtlama getirdi.

Ürdün’den Türkiye’ye gelen charter seferlerine kısıtlama geldi

Ürdün Sivil Havacılık Otoritesi’nin turizm şirketini Ürdün havayolu hizmetlerini çok fazla ücretle kullanmaya mecbur etmesi turizm sektörü açısından önemli bir engelleme şeklinde kendini gösteriyor.

Ürdün’den Türkiye’ye yüz binlerce turist getiren firmalara karşı alınan kararla seferlerin Ürdün Havayolları aracılığıyla gerçekleştirilmesi ve şirketin yolcu sayısını artırması planlanıyor. Airporthaber’e göre acenteler bu konuda yapılan dayatma nedeniyle yolcuların normalden daha pahalıya uçmak zorunda kaldığını belirtiyor.

Başta Türkiye’nin turizm başkenti Antalya olmak üzere İstanbul, Sakarya- Sapanca, İzmir, Bodrum, Marmaris gibi turizm bölgelerine 2019 anlaşmalarını yaparak Türk şirketlerinden uçak kiralayan turizm şirketleri için başka ülkelerden uçak kiralama yasağı gelmesi ortalığı alt üst etti. Turist getiren şirketlere başka ülkelerin uçak fiyatlarından 3 veya 4 kat fazla ücret istenmesi ise işin en zor tarafı oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
charter seferleri, Türkiye charter, Ürdün, Ürdün Havayolları, Ürdün Sivil Havacılık Otoritesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları