Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ünye Kalesi’nin restorasyonu hızlandı

06 Nisan, 2013 | 10:34

Ünye Kalesi'nin restorasyonu hızlandı Ordu’nun Ünye ilçesinde bulunan Ünye Kalesi’nin restorasyon çalışmaları hızlandırıldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Kalesi çalışmalarını yerinde inceleyerek, en kısa zamanda Ünyelilerin ve misafirlerin hizmetine sunmayı amaçladıklarını söyledi.

“Ünye Kalesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın emrinde uzun yıllardır Ünyemize, misafirlerimize, turistlerimize hizmet vermeye çalışan bir yapıda bugüne kadar geldi.” diyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, şunları söyledi:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı kalemiz ziyaretçilerimizin arzu ettiği gibi bir yapıda değil. Buranın restorasyonu için başlatılan bir çalışma istenildiği gibi sonuç vermedi. Biz istedik ki Ünye Belediyesi olarak kendi uhdemize alalım ve ciddi çalışmalar yaparak ziyarete açalım. Kültürümüzü, Ünyemizi tanıtmak adına önemli bir değerimizi ifade eden kalemizi istenilen noktaya getirelim istedik. Kış sezonu olması münasebeti ile bu zamana kadar buralara çok giremedik. Kalenin devri bize bu kış gerçekleşti. Dolayısıyla biz kış ayında burasıyla ilgilenemedik. Havaların düzelmesiyle birlikte burada temizlik çalışmalarına hızlı bir şekilde başladık.” dedi.

Buralara yapılacak yapıların tamamı Tabiat Varlıkları Samsun Anıtlar Kurulu’nun iznine tabi olduğunu kaydeden Arpacıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunu açık olarak ifade ediyorum, çünkü buraya yapacağımız, çakacağımız her çivinin müsaadeli olma mecburiyeti vardır. İlgili teknik arkadaşların burası ile ilgili proje hazırlığı hızlı bir şekilde devam ediyor. Buradaki yollara ilave ek tedbirler alacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın daha rahat bir şekilde buraları ziyaret etmelerini sağlayacağız.”

Ünye Kalesi’nin tarihinin çok eski olduğunu belirten Bakan Arpacıoğlu, “Buranın içinden inen merdivenlerin en aşağıda ırmağın içine kadar gittiği, hatta daha değişik yerlere gittiği rivayetleri var. Bütün bunları ortaya çıkarabilecek ilgili üniversitelerimizin de desteğini alarak bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tarihi kalemizi en yakın zamanda Ünyelilerimizin ve misafirlerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Arpacıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ordu, Ordu ünye, Ordu ünye ilçesi, Tabiat Varlıkları Samsun Anıtlar Kurulu, Ünye Belediye Başkanı, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Kalesi, Ünye Kalesi restorasyon,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları