Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UNWTO; “Küresel Turizm İlk Dört Ayda Yüzde Altı Arttı”

17 Temmuz, 2017 | 09:09

Küresel Turizm

Dünya Turizm Örgütü raporuna göre,  dünya genelinde uluslararası turist sayısı Ocak-Nisan 2017 arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde altı oranında artarken, sektörel güven on yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

UNWTO; “Küresel Turizm İlk Dört Ayda Yüzde Altı Arttı”

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) raporuna göre, dünyanın dört bir yanındaki talepler üzerinde, yılın ilk dört ayında 369 milyon uluslararası turist seyahat ettiği ve 2016 yılının aynı aylarına göre 21 milyon daha fazla rakama ulaşıldığı ve 2017 yılının  yüzde altı oranında bir artış gösterdiği açıklandı.

Ocak-Nisan dönemine genelde, Kuzey Yarmı küre kış sezonunu ve Güney Yarım küre yaz mevsimini, ayrıca Çin Yeni Yılı ve Paskalya tatillerini kapsayan yıllık toplamın yaklaşık yüzde 28’ini içerdiği belirtildi.

Dünyadaki turizm merkezleri tarafından bildirilen uluslararası gelişmeler, istisnalar dışında genel olarak olumlu geçtiği bildirildi. 2016’nın güçlü oyuncularının çoğu ivmesini korurken, önceki yıllarda mücadele eden yerler 2017 yılının ilk yarısında toparlanma eğilimini gösterdiği belirtildi.

Raporda, özellikle Orta Doğu’nun yüzde 10, Afrika’nın yüzde 8, Avrupa’nın yüzde 6 oranında iyileştiği sonuçlarına yansıyor. Asya Pasifik bölgesi sonuçları da yüzde 6, Amerika kütlesi yüzde 4 artarken, ikisi de güçlü şekilde büyümeye devam ediyor.

 

UNWTO Sekreteri Rifai; “Turizmin gelişmesi bizleri mutlu ediyor.”

 

 UNWTO Sekreteri Talib Rifai

UNWTO Genel Sekreteri Talib Rifai, “2016 yılındaki olumsuz olaylardan etkilenen yerler, çok kısa sürede iyileşme belirtileri görülüyor. özellikle, bu destinasyonlarda geçim kaynağı turizm olan insanlar için güzel bir haber ” dedi.

 

Talib Rifai, “2017 yılında turizmin gelişim sürdürmesi bizleri memnun eden bir haber. Bu büyümenin artmasıyla birlikte, sürdürülebilir turizmin gelişmesi ve ekonomiye, sosyal, çevresel açıdan ülkelere katkıda bulunması bizleri mutlu ediyor. Turizmdeki büyüme bizleri ise sorumluluğumuzu arttırmayı ve daha çok çalışmamıza teşvik ediyor.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Küresel Turizm, UNWTO, UNWTO Genel Sekreteri Talib Rifai,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları