Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UNWTO; “Dünyanın En Sevilen Turizm Bölgelerini” Açıkladı

04 Ağustos, 2017 | 11:53

Fransa

UNWTO’nun açıkladığı “Dünyanın en sevilen turizm bölgeleri” sıralamasında Fransa birinciliğini korudu.

UNWTO; “Dünyanın En Sevilen Turizm Bölgelerini” Açıkladı

AFP’nin haberine göre Fransa, 2016 yılında 82.6 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak en üst sıralarda yer almasına rağmen, turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde iki oranında bir düşüş olduğunu gösterdi.

Madrid merkezli UNWTO’nun Ocak ayında normalde ilan ettiği ancak bu yıl ertelenen ABD yıllık rakamlarına göre ikinci sırada yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından İspanya üçüncü sırada yer aldı.

 

 

ABD’yi ziyaret eden turist sayısı da yüzde 3 düşerek 75.61 milyona gerilerken, İspanya yüzde 10 artışla 75.56 milyona ulaştığından üçüncü sırayı koruyordu.Sıralamada Çin 60 milyon ziyaretçi ile dördüncü, İtalya da 2015’te olduğu gibi beşinci oldu.

 

 

Türkiye, Mısır ya da Kuzey Afrika’ya giden insanlar huzursuzluk ve korkuları nedeniyle İspanya’ya gitmeye karar verdiler. Ancak turistlerden kazanılan para hesaba katılırsa, 2016 yılında en çok geliri 206 milyar dolarla (173 milyar avro) ABD’nin elde ettiği belirtildi.

İspanya, yaklaşık 60 milyar dolarla ikinci sırada yer alırken Tayland ve Çin onu takip etti. UNWTO, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma oylaması Brexit sonrasında dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle 34 milyar dolarla üçüncü sıradan yedinci sıraya düştüğünü belirtti.

 

 

 

Kaynak; 1

 

UNWTO Hakkında Diğer Haberler İçin TIKLAYINIZ…. ( 1 , 2 , 3 )

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Çin, Fransa, İspanya, İtalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları