Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UNWTO, ABD’nin Seyahat Yasağını Kınadı

01 Şubat, 2017 | 11:14

Turizm Tatil Seyahat UNWTO Sekreteri

UNWTO, ABD’nin Aldığı Seyahat Yasağı Kararına Kınama Geldi. İnsanların Seyahat Özgürlükleri Engellenemeyeceği Belirtildi.

ABD’nin yakın zamanda aldığı seyahat yasağı kararına, dünya’dan tepkiler büyümekte. ABD’nin ülkeye girişine engel koyduğu ve seyahat engeli getirdiği yedi Müslüman ülke vatandaşlarının seyahat ve dolaşım özgürlüklerine karşı çıkmak için bir çok ülke de protestolar gerçekleşmekte. Bu tepkilere ve seyahat engelini kınayan en son örgüt ise UNWTO oldu.

  UNWTO Kimdir?

UNWTO, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’dür. Dünya’da ki turizm sektörünü ve turizm faaliyetlerini koordine etmek için 1975 de kurulmuş olan bu örgütün, şu anki genel sekreteri sayın Taleb Rifai dir.

  UNWTO, Konu İle İlgili Açıklama;

Uyruğa dayalı seyahat engeli koymak, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütünün seyahat ilkelerine ve seyahat özgürlüğüne aykırıdır. Turizm, ülkeleri kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Turizm sektörünün ekonomiye faydası büyüktür. Bu uygulama kabul edilemez açıklaması geldi.

  UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai Açıklaması;

UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai ise bir arap kanalına yaptığı açıklamada,  “ABD’nin getirdiği bu yasak ile dünyanın her tarafından ABD’yi görmek isteyen ziyaretçileri olumsuz etkileyeceğini, ABD’ye seyahat talebini riske atacağını, bu tarz  sert ve düşmanca kararların ülke imajını etkileyeceğini” belirtti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Dünya Turizm Örgütü, Seyahat, Taleb Rifai, Turizm, UNWTO, UNWTO Genel Sekreter,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları