Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ünlü turizm merkezi Uzungöl beyaza büründü!

15 Kasım, 2018 | 14:58

Ünlü turizm merkezi Uzungöl beyaza büründü!

Trabzon’un önemli turizm merkezleri arasında yer alan ünlü tatil beldesi Uzungöl, kar yağışının ardından beyaza büründü.

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, iki gündür etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü.

Ünlü Tatil merkezi Uzungöl, kar yağışıyla bembeyaz oldu

Ünlü turizm merkezi Uzungöl beyaza büründü

Uzungöl’ün bulunduğu bölgeyi kaplayan çam ağaçlarının yanı sıra bitki örtüsü ve temiz havasıyla misafirlerine farklı ortam sunan ünlü turizm beldesi, yılın her mevsimi sadece çevrenin değil yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini üstüne çekmekte.

Bölgeyi iki gündür etkisi altına alan kar ile kışa özgü muhteşem manzaralar sunan Uzungöl, gölü besleyen dere ve çevresiyle kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Trabzon Çaykara'ya bağlı Uzungöl turistlerini gözdesi

Otantik mimarisi, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsünün bir arada bulunduğu turizm merkezi Uzungöl’ün karlı manzarası ile görenleri büyülüyor. Kış mevsiminin gelmesiyle başlayan kar yağışının ardından Uzungöl’ü ziyaret eden turistler, doğanın ve manzaranın tadını çıkarmak için bölgeye akın ediyor.

“Uzungöl eşsiz manzaralar sunuyor”

Kar yağışı ve soğuk havanın, doğal güzellikleriyle turistlerin ilgi odağı olan Uzungöl’de de etkisini gösterdiğini belirten Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl’ün ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunduğunu kış mevsiminin ve doğanın tadını çıkarmak isteyenleri yöreye davet ettiklerini söyledi.

Uzungöl kar yağışıyla ayrı bir güzelliğe büründü

Belediye başkanı Tok, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için çalıştıklarını da aktararak, yağışın uzun süre devam etmesi ihtimaline karşı ekiplerin hazır olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çaykara Belediye Başkanı, Hanifi Tok, Trabzon, Ünlü turizm merkezi, Uzungöl,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları