Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ünlü İskeçe Karnavalı’nın Kraliçesi belli oluyor!

02 Şubat, 2018 | 14:00

Yunanistan’ın ünlü festivallerinden olan İskeçe Karnavalı’na sayılı günler kala 2018 Karnaval Kraliçesi bu Pazar belli olacak.

Dünyada çeşitli festivaller devam ederken, hemen yanı başımızdaki komşumuz Yunanistan’da da İskeçe Karnavalı için yoğun bir hazırlık sürüyor. Bu kapsamda çalışmalar devam ederken, İskeçe Karnavalı’nın bu seneki karnaval kraliçesi de pazar günü belirlenecek.

Her yıl düzenlenen ve çeşitli konseptlerle hazırlanan İskeçe Karnavalı’na Türkiye’den de büyük katılım gerçekleşmekte.

İskeçe karnavalı

İskeçe Karnavalı’nda kraliçe olmak için başvuruda bulunan 52 aday Pazar günü İskeçe’deki Elisso Oteli’ne davet edildi. Adaylar tek tek incelendikten sonra bu yılki İskeçe Karnavalı’nın kraliçesi belirlenecek.

Bizim İskeçe olarak bildiğimiz Yunanistan’ın Xanthi şehri şubat ayında görsel bir şölene sahne oluyor. İskeçe, bir hafta boyunca etkinliklerle dolu bir karnaval dönemine ve bu bir haftanın son günü olan pazar günü de maskeli kostümlü eğlenceli bir karnaval geçiş törenine ev sahipliği yapacak.

WTS kalitesi ve güvencesiyle İskeçe Karnavalı Turları sizi bekliyor.

İskeçe, karnaval süresi boyunca adeta gözde bir tatil yerine dönüşüyor. Karnaval zamanı nüfusu on katına kadar çıkan kente sadece Karnaval geçit töreninin yapıldığı gün dünyanın çeşitli ülkelerinden ikiyüzbinden fazla kişinin geldiği biliniyor.

Bu arada Yunanistan’ın bu şirin kenti İskeçe’nin nüfusu yaklaşık 65 bin civarında…

Yunanistan’da bir şölen… İskeçe Karnavalı

Karnavalı başta İskeçeliler olmak üzere tüm çevre halkın, bütün bir yıl boyunca kıyafetlerini, maskelerini hazırlayıp, makyajlarını planladıkları o çok renkli karnaval geçit töreni ise bildiğiniz bir açık havada yapılan maskeli baloya dönüyor.

Dünyanın karnaval dönemleri olan bu aylarda düzenlenen İskeçe Karnavalı da son yıllarda en ilgi çeken karnavallar arasında yerini almakta.

Bu arada Karnavalı düzenleyen organizasyon komitesi geçtiğimiz günlerde İskeçe Karnavalı Kralı olmak istediğini ifade eden Panagiotis Georgiou’yu da seçmelere davet etti.

Georgiou’nun Karnaval Kraliçesi pozisyonuyla hiçbir ilgisi olmasa da sunacağı planı inceleyecek olan karnaval organizatörleri, ‘Korsan’ lakaplı Georgiou’ya bu yılki karnavalda başka bir rol verilip verilmemesini kararlaştıracak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Elisso Oteli, İskeçe Karnaval Kraliçesi, İskeçe Karnavalı, Panagiotis Georgiou, Xanthi, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları