Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ünlü araba markası Porsche, drone ile yolcu taşıyacak!

05 Mart, 2018 | 10:15

Porsche drone ile yolcu tasıyacak

Lüks spor otomobil arabaları denince ilk akla gelen isimlerden olan dünyaca ünlü araba firması olan Porsche, beklenmedik bir hamlede bulunarak drone ile yolcu taşıma işine girmeye karar verdi.

Dünyanın en önemli markaları arasında yer alan, lüks spor otomobil arabaları denince ilk akla gelen isimlerin başında gelen Porsche, beklenmedik bir hamlede bulunarak drone ile yolcu taşıma işine girmeye karar verdi.

Ürettiği spor arabalar konusunda dünyanın en iyileri arasında yer alan ünlü Alman teknoloji devi Porsche, havacılık sektörüne de el atmaya hazırlanıyor.
Automobilwoche’a göre araba üreticisi Porsche’nin drone ile ilgili konularda çalıştığı, yolcu taşıyacak ilk tasarımın taslağını sergilemeye ise oldukça
yakın olduklarını iddia etti.

Automobilwoche’nin iddiasına göre ünlü şirketin üretmeyi düşündüğü drone yolcu uçaklarının herhangi bir pilota ihtiyaç olmayacak. Yeni nesil drone yolcu uçaklarında uçuşun otomatik olarak gerçekleştirileceği öğrenilirken, bu durumun nasıl gerçekleştirileceği herkes tarafından merakla bekleniyor.

Drone ile üç buçuk dakika sürecek

Ünlü araba markası Porsche, bu konu üzerine şimdilik sessizliğini korurken, firmanın satış ve pazarlamadan sorumlu yönetim kurulu üyesi Detlev von Platen, Zuffenhausen’deki tesislerinden Stuttgart Havalimanı’na gitmenin en az yarım saat sürdüğünü, drone yolcu uçakları ile üç buçuk dakika gibi çok kısa sürede gerçekleşebileceğini söyledi. Detlev von Platen’in bu açıklaması drone iddialarının güçlenmesine sebep oldu.

Porsche, kendi alını olan otomobil sektöründe gösterdiği başarıyı, drone ile hava yolu şirketleri arasında da göstererek bu sektörde de en iyilerin arasına girecek gibi gözüküyor.

Gerçekleştiği takdirde zamandan tasarruf anlamında büyük bir başarıya imza atacak olan drone taşımacılığı, büyük ihtimalle daha çok parası olan zengin kesimin ilgi odağı olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Automobilwoche, Ddrone ile yolcu, Detlev von Platen, Lüks spor otomobil, Porsche, Zuffenhausen,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları