Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları 2011 Başlıyor

27 Ocak, 2011 | 16:22

Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları 2011 Başlıyor

Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları bugün başlıyor. 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları 6 Şubata kadar devam edecek.

Büyük bir heyecanla beklenen Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatları bugün Erzurum ‘ da başladı. Dünyanın dörtbir yanından üniversiteli sporcuların katılımlarıyla gerçekleşen Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları 6 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. 58 ülkeden 3 bine yakın sporcu madalya için yarışacak. 1960 yılında ilk kez Fransa Chamonix’ te düzenlenen Üniversiteler arası Kış Oyunları bugüne kadar 14 farklı ülkede yapıldı ve en fazla madalyayı Rusya kazandı.

Universiade Erzurum 2011 Üniversiteler Arası Kış Oyunlarının katılımcı ülke ve sporcu sayısı bakımından rekor kırması bekleniyor. Şimdiye kadar gerçekleştirilen yarışmalar içinde en fazla katılım 50 ülkenin katılımıyla Avusturya olurken en fazla sporcu sayısı 2500civarı katılım ile 2007 İtalya Kış Oyunlarında görüldü.

Universiade Erzurum 2011 büyük açılış

Anadolu’nun Zirvesinde Buluşalım slonagıyla dünyanın dört bir yanından binlerce üniversiteli sporcuyu ağırlayacak olan Universiade Erzurum Kış Oyunları saat 19:30’ da muhteşem bir açılış töreni ile başlayacak.

Dünyanın bir çok ülkesinden canlı olarak yayınlanacak olan açılış törenlerinde Anadolu Ateşi dans topluluğu Doğunun Kapıları isimli muhteşem bir gösteri sunacak.

Erzurum Kış Oyunları açılış töreninde Türk Bayrağını kayaklı koşuda mücadele
edecek olan Sabahattin Oglago taşıyacak. Universiade Erzurum meşalesini ise Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 84 kiloda dünya şampiyonu grekoromen stil güreşçi Selçuk Çebi, dünya şampiyonasında sayı kraliçesi unvanını elde eden voleybolcu Neslihan Darnel ve 2008 Pekin Paralimpik Olimpiyatı’nda şampiyon olan bedensel engelli okçu Gizem Girişmen taşıyacak.

Universiade Erzurum Kış Oyunları için yapılan tesisler

Erzurum Kayakla Atlama

Universiade Erzurum Kış Oyunları için yapılan tesisler 2 bin seyirci kapasiteli buz pateni salonu, 500 seyirci kapasiteli buz pisti ve antrenman salonu, 3 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 500 seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 1000 seyirci kapasiteli curling salonu ile Konaklı Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Kandilli Kayak Merkezi, Kiremitliktepe Kayakla Atlama Tesisi, Cemal Gürsel Stadyumu ve Oyunlar Köyü’nden meydana geliyor.

Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatlarında Oyunlarda Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Tayvan, Moğolistan, Litvanya, Makedonya, Malezya, Meksika, Moldova, Monaco, Karadağ, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Kolombiya, Norveç, Hırvatistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Güney Kore, Danimarka, Rusya, Estonya, San Marino, Finlandiya, Fransa, Slovakya, Almanya, Slovenya, Büyük Britanya, Güney Afrika, Yunanistan, Macaristan, İspanya, İsveç, İran, İsviçre, İrlanda, Suriye, İtalya, Tayland, Japonya, Kazakistan, Ukrayna, Letonya, ABD, Lübnan ve Venezuela yarışacak.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum 2011, Erzurum Kış Oyunları, Kandilli Kayak Merkezi, Kiremitliktepe Kayakla Atlama Tesisi, Kış Olimpiyatları, Universiade 2011, Universiade Erzurum, Universiade Erzurum 2011, Universiade Erzurum Kış Oyunları, Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
fatih
27 Ocak, 2011

haydi dadaslarım gösterin dünyaya dadaslar diyarı erzurumun misafirperverliğini bu erzurum için büyük bir şans bunu çok iyi kullanmalıyız daha umutlu yarınlar için

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 27th, 2011 at 17:07 fatih mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları