Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UNICEF Raporu; “Türkiye Eğitim Kalitesinde Sonuncu”

17 Haziran, 2017 | 00:35
UNICEF Eğitim Kalitesi

UNICEF Eğitim Kalitesi

 

UNICEF’in çocukların refah koşullarına yönelik perşembe günü açıklana raporunda Türkiye 41 ülke arasında 36.sırada yer aldı. Ama, “Eğitim Kalitesi Kategorisinde” sonuncu oldu.

UNICEF “Eğitim Kalitesi Raporunda” Türkiye Sonuncu

Birleşmiş Milletler çocuklara yardım fonu UNICEF’in İtalya’da bulunan Innocenti Araştırma Ofisi, perşembe günü “Geleceği kurma: Çocuklar ve Zengin Ülkelerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” adlı raporunu açıkladı. BM araştırmasında aralarında Türkiye’nin de yer aldığı ortalama refah düzeyi orta ve yüksek seviyedeki 41 ülkedeki çocukların durumu mercek altına alındı. UNICEF tarafından çocukların yaşam koşullarına yönelik birçok kategoride hazırlanan ülkelerin performans raporuna göre Türkiye genel sıralamada 41 ülke arasında 36.sırada yer aldı.

 

Listede Kuzey Avrupa Ülkeleri  Üst Sıralarda

Toplam dokuz kategoride yapılan araştırmada çocukların koşullarının en iyi olduğu ülke Norveç olarak belirlenirken, Norveç’den sonra sırasıyla, Almanya, Danimarka ve İsveç geldi. Orta ve Yüksek refah düzeyine sahip 41 ülke arasında çocuklarının koşulları bakımından en kötü notu ise Şili aldı. Bulgaristan listede 40, Romanya’da 39’ncu sırada yer aldı.

 

Eğitim Düzeyindeki Kalite Raporu Sonuçlarında

Raporun eğitim düzeyi kategorisinde de büyük eksiklikler dikkat çekiyor. En başarılı eğitim sistemine sahip olduğu kabul edilen Finlandiya ve Japonya’da bile 15 yaşındaki gençlerin beşte birinin okuma ve hesaplama konusunda asgari becerilere sahip olmadığı vurgulanıyor.

Türkiye “Zero Hunger” (Sıfır Açlık) kategorisinde  40.ncı sırada yer alırken, “Quality  Education” (Eğitim Kalitesi) kategorisinde Son sırada yer aldı.

 

Komşu Eğitim Kalitesinde Üst Sıralarda Yer Aldı

 

Yunanistan Öğrencileri

Yunanistan Öğrencileri

Yunanistan, son yıllarda yapmış olduğu eğitim reformları sayesinde ilk 20’nin içinde yer aldı. Aynı zamanda Yunanistan üniversiteleri de son yıllarda dünya üniversiteleri sıralamalarında ilk 100’ün içinde yer almaktalar. Yunanistan’da eğitim önemli reformlar ile dünya’da ön plana çıkmaya devam ediyor.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eğitim Kalitesi, Türkiye, UNICEF, UNICEF "Eğitim Kalitesi Raporunda" Türkiye Sonuncu, Yunanistan, Yunanistan Üniversiteleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları