Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UNESCO Hedefi Ziyaretçi Sayısını İkiye Katladı

10 Eylül, 2017 | 11:03

seyh-sabani-veli-kulliyesi

 

Ölümünün 450. yılı olan 2019’u “UNESCO Şeyh Şaban-ı Veli Yılı” yapmak için oluşturulan çalışma grubunca yürütülen çalışmalar sayesinde, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi bünyesinde yer alan müzeyi ziyaret edenlerin sayısında 3 yılda büyük artış oldu.

Mevlana Celaleddin-i Rumi, Hacı Bektaş-ı Veli, Hacı Bayram-ı Veli ile Anadolu’nun büyük evliyaları arasında kabul edilen Şeyh Şaban-ı Veli’nin adını, ölümünün 450. yılı olan 2019’da dünyaya duyurmak için oluşturulan Hedef UNESCO 2019 Çalışma Grubu, çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Grubun çabaları sayesinde Kastamonu’da bulunan Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi bünyesindeki müzeyi ziyaret edenlerin sayısı, çalışmaların başladığı 2014 yılına kadar yılda ortalama 70 bin iken geçen yıl 150 bine kadar yükseldi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi, UNESCO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları