Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan Ulusoy Ulaşım da konkordato istedi!

28 Kasım, 2018 | 15:00

Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan Ulusoy Ulaşım da konkordato istedi!

İflas eden Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan Ulusoy Ulaşım da konkordato istedi. Türkiye’nin köklü otobüs firmalarından olan Ulusoy Seyahat’in marka hakkını 2016’da alan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan etti.

Türkiye’nin köklü otobüs firmalarından olan Ulusoy Seyahat’in marka hakkını 2016’da alan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan etti.

Ulusoy Ulaşım da konkordato istedi!

1930’ların sonunda otobüs taşımacılığına başlayan Türkiye’nin en köklü firmalarından olan Ulusoy Seyahat, 2017’de iflasını vermiş, iflastan bir yıl önce yani 2016 yılında ise markanın kullanım hakkı Emre Baştuğ’a devredilmişti.

Ulusoy’un logosu ve marka kullanım hakkı Ulusoy Ulaşım Petrol’e devredilirken, asıl Ulusoy iflas etmiş olmasına karşın üzerinde markanın logosu olan otobüsler seferlerine devam etmiş oldu. Bu durum karşısında Ulusoy Ailesi’nin bazı üyeleri marka devrine itiraz ederek konuyu yargıya götürmüştü.

Bu ayın 23’ünde ise Ulusoy Ulaşım Petrol San. Tic. A.Ş. da ekonomik krize fazla dayanamadı ve konkordato ilan etti. Şirketin başvurusunu değerlendiren mahkeme 3 ay geçici mühlet kararı verdi. Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkarılan karara göre şirkete Evren Kılıçoğlu, Yasin Doğan, Sabit Selman Tünal konkordato komiseri olarak atandı.

Şirketin avukatlarının Ulusoy Ulaşım’ın konkordato süreciyle ilgili detaylı bir açıklamanın yapılacağını belirtti. Türkiye’de yaygın ulaşım ağındaki seferleri ile 320 otobüsü bulunan Ulusoy yılda ortalama 3,5 milyon yolcu taşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Evren Kılıçoğlu, Konkordato, Sabit Selman Tünal, Ulusoy Seyahat, Ulusoy Ulaşım, Ulusoy Ulaşım Petrol, Yasin Doğan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları