Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı başladı

05 Nisan, 2014 | 11:34

azerbaycan-fuar 13. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Azerbaycan’da başladı. Bakü EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılışa Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfez Garayev de katıldı.

Garayev açılış töreninde, fuar ile BM Dünya Turizm Örgütü Avrupa Komisyonu’nun 57. toplantısının da gerçekleştirileceğini belirterek, bunun Azerbaycan turizmine yönelik ilgi ve güvenin göstergesi olduğunu kaydetti.

Fuara her geçen yıl daha fazla ülke ve şirketin katıldığını ifade eden Garayev, AİTF’in bölgenin en önemli fuarı olduğunu ve diğer fuarlarla kıyaslanamayacağını söyledi.

Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Seyit Ahmet Arslan, AİTF’e her yıl daha iyi bir standla katıldıklarını, Türkiye standının misafirler tarafından çok beğenildiğini vurguladı.

Arslan, “Şu an Türkiye’den 15′in üzerinde firma var. Fakat bazı illerimiz daha çok kuruluş ve şirketle temsil ediliyor. Bu sene Bursa’dan 15 şirket katıldı. Sağlık turizmini de ön planda çıkardık. Azerbaycan’da, Türkiye’nin sağlık turizmine yönelik ayrı bir ilgi ve alaka uyandırdık” dedi.

Türkiye standına yoğun ilgi

Yoğun ilgi gösterilen Türkiye standında konuklara, kültür ve turizm alanlarına ilişkin bilgilerin yanı sıra Türk tatlıları da sunuldu. Konuklar, ebru sanatçısı Zeynep Gültekin’in çalışmalarını ilgiyle izledi, hat sanatçısı Hayri Tekgöz’e isimlerini yazdırmak için sıraya girdi. Ziyaretçiler Fatime Yusifzade, ebrunun çok güzel bir sanat dalı olduğunu belirterek, “Keşke Azerbaycan’da da bu sanat gelişip, yaygınlaşsa. En güzel renkler bu sanatta toplanmış” diye konuştu.

38 ülkeden 360 kuruluş katıldı

2002′den itibaren her yıl düzenlenen fuara bu yıl 38 ülkeden 360 kurum ve şirket katıldı. Ülkelerin kültür varlıklarının, turizm ve seyahat olanaklarının tanıtıldığı fuarda standların yüzde 40′ı yerli, yüzde 60′ı yabancı katılımcılara tahsis edildi.

Aynı mekanda, AİTF 2014 ile eşzamanlı olarak 8. Kafkasya Uluslararası Otel, Restoran ve Süpermarket Malzemeleri Fuarı (Horex Caucasus) da düzenlendi.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AİTF, Azerbaycan, Azerbaycan Bakü, Azerbaycan bakü fuar, Azerbaycan fuar, Bakü Büyükelçiliği, bakü expo, Bakü EXPO Merkezi, Dünya Turizm Örgütü, turizm fuarları, turizm fuarları 2014, Turizm ve Seyahat Fuarı, Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları