Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasının Teması Belli Oldu

14 Temmuz, 2017 | 14:22
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasının Teması Belli Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 9’ncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasının teması belli oldu.

2009 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın 9’uncusunda “Geçmişten Bugüne Tatiller” teması işleniyor. Yarışmada karikatür sanatçıları tatil alışkanlığının geçmişten bugüne gelişimini çizecekler. Yarışmaya son katılım tarihi ise 31 Aralık 2017.

Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen yarışma, Türkiye’nin dünya turizmindeki bilinirliğinin artırılması ve turizm olgusunun çizerlerin penceresinden aktarılmasını amaçlıyor. Her yıl farklı bir tema altında düzenlenen yarışmada bu yıl “Geçmişten Bugüne Tatiller” teması işlenecek.

İlk yarışma 2009’da düzenlendi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması 2009 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl düzenleniyor. Son beş yıldır da Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmada bugüne kadar “Her şey Dahil Sistemi”, “Turizm ve Barış” ve “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” gibi konularda hazırlanan karikatürler yarıştı. Dünyada önde gelen yarışmalardan biri olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasına “Yetişkinler” ve “Gençler” olmak üzere iki kategoride başvuru kabul ediliyor.

Yetişkinler kategorisine 17 ve üstü karikatür sanatçıları katılabilirken, gençler kategorisine ise 16 ve alt yaşlardan katılım kabul ediliyor. Yarışmaya geçen yıl 63 farklı ülkeden 475 karikatür sanatçısı 920 eser ile katıldı.

Yarışma ile 100 karikatürcü Türkiye’yi yakından tanıdı

Yarışma hakkında bilgi veren Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi ve yarışma koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak, yarışmanın 2009 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl düzenlendiğini belirterek, bugüne kadar 100 dolayında yabancı karikatür sanatçısının Türkiye’ye gelmesi sağlanarak, ülkeyi yakından tanımalarına vesile olduklarını söyledi. Prof. Dr. Kozak, yarışmanın dünya genelinde saygın bir konuma ulaştığını ve saygınlığın uluslararası karikatür federasyonları tarafından da tescil edildiğini sözlerine ekledi.

Ödül töreni 28 Nisan 2018’de İzmir’de

Ödül töreni 28 Nisan 2018 tarihinde İzmir’de, Four Points by Sheraton İzmir otelinde yapılacak olan 9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye girenlere para ve tatil olmak üzere ödüller verilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karikatür Yarışması, Turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları