Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın sergisi Ankara’da açıldı

16 Kasım, 2014 | 09:34

Türkiye’nin dünya turizm alanındaki bilinirliğinin artırılması ve çizerlerin dünyasından turizm olgusunun nasıl göründüğünü anlamak için düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın sergisi Ankara’da açıldı.

Yarışmanın sergisi, 15 Kasım 2014, Cumartesi günü Ankara’da, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Yenimahalle Belediye Başkanı Fehmi Yaşar ve yarışmanın koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak tarafından açıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fehmi Yaşar, karikatür sanatının önemine vurgu yaparak, “Karikatür sanatı Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol oynuyor. Bu açıdan geleneksel hale gelen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana sanata ve sanatçıya destek verdik. Belediye bünyesinde çok sayıda sergi salonu açtık. Tüm halkımızı, 22 Kasım 2014 tarihine kadar açık kalacak Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi’ni gezmeye davet ediyorum” dedi.

5. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Er Yatırım, Club Nena, Club Calimera Serra Palace ve GMC Organizasyon sponsorluğunda gerçekleştirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fehmi Yaşar, kültür merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nâzım Hikmet, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Turizm Araştırmaları Dergisi, Turizm Karikatürleri, Turizm Karikatürleri Yarışması, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği, TUYED, Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları