Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda Türkiye standı

07 Mart, 2013 | 11:33

Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda Türkiye standı Türkiye, Almanya’nın başkenti Berlin’de dünyanın en önemli fuarlarından ”Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı”nda yer aldı.

Kültür ve turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakan Ömer Çelik, Türk standının açılışının ardından sektörün önde gelen tur operatörleriyle bir araya geldi.

Çelik, toplantıda, Thomas Cook Touristik GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Michael Tenzer, Öger Tours Genel Müdürü Björn Walther, Öger Tours Uluslararası İlişkiler Müdürü Rıdvan Edebal ile Turistik İşbirlikleri ve Alan Yönetimi Müdürü Jürgen Heiss’ten oluşan heyetle görüştü.

Türkiye’de turizmin tüm yıla yayılabileceğini belirten Çelik, bu doğrultuda alternatif turizm olanaklarının tanıtımına öncelik verdiklerini söyledi.

Turizm ilişkilerinin değerlendirildiği toplantıda Çelik, Michael Tenzer, Björn Walther ve Rıdvan Edebal’a yazar Elif Şafak’ın kitabını hediye etti.

Türkiye’nin turizm ve kültürel çeşitliliği sergileniyor

Bu yıl 46’ıncısı düzenlenen fuarda, Türkiye, 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stant ve 122 katılımcıyla temsil ediliyor.

Fuarda bu yıl ilk kez deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra Türkiye’nin doğal ve alternatif turizm olanakları da tanıtılıyor.

Olympos, Kaz Dağları ve Marmaris’ten gelen temsilcilerin yer aldığı stantlarda, botanik çeşitliliğe, kültürel zenginliğe, Anadolu kültürüne özgü lezzetlere ve geleneksel el sanatlarını tanıtılıyor.

Fuarda Türkiye’nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek için hazırlanan ”oksijen kubbesi” ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşatırken, Türkiye’nin kültürel zenginlikleri farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergileniyor.

İzmir’in EXPO adaylığına ilişkin özel bir tanıtımın da gerçekleştirildiği fuara, 188 ülkeden 10 bin 86 şirket katılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ITB, ITB fuarı, Kaz dağları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Marmaris, Olympos, Uluslararası Fuarı, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları