Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı

25 Ocak, 2014 | 11:35

Uluslararası Rotterdam Film Festivali

43. Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı, festival 2 Şubat’ a kadar devam edecek.

Hollanda’da düzenlenen Uluslararası Rotterdam Film Festivali bu yıl 43. kere kapılarınıs anat severlere açtı. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’ nde Tayfun Pirselimoğlu’nun “Ben O Değilim” filmi de izleyiciyle buluşacak.

Hollanda’da geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve sinemaseverlerin büyük ilgisiyle karşılanan Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı. Festivalin açılışında Hint yapımı Qissa filmi gösterildi. Uluslararası Rotterdam Film Festivali 2 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Uluslararası Rotterdam Film Festivali’ nde 55 filmin dünya prömiyeri yapılacak.

Rotterdam Film Festivali’ nde Türkiye’nin de bulunduğu 50’yi aşkın ülkeden 253 uzun metrajlı, 261 kısa filmin gösterileceği festivalde yaklaşık 55 filmin dünya prömiyeri yapılacak.

Uluslararası Film Festivali’ nde senaryosu ve yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu’nun yaptığı “Ben O Değilim” filmi de izleyiciyle buluşacak.

Festival kapsamında düzenlenen geleneksel “Tiger Awards” yarışmasında bu sene 15 film ödül almak için yarışıyor. Ödül, 31 Ocak Cuma günü düzenlenecek törende sahibini bulacak.

Rotterdam genelinde 40’tan fazla sinemada gösterilecek filmleri yüzbinlerce kişinin izlemesi bekleniyor.

Festivali geçen yıl 380 bin kişi takip etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
43. Uluslararası Rotterdam Film Festivali, Film Festivali, Hollanda, Hollanda Rotterdam, Rotterdam, Rotterdam Film Festivali, Tayfun Pirselimoğlu, Tiger Awards, Tiger Awards Yarışması, Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Rotterdam Film Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları