Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Mizah Festivali başladı

13 Mayıs, 2011 | 09:35

Uluslararası Mizah Festivali, karnaval yürüyüşüyle başladı

Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Mizah Festivali  Beyoğlu’ nda düzenlenen karnaval yürüyüşüyle başladı. Taksim’de gerçekleştirilen yürüyüş, renkli görüntülere sahne oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, Hayalgücü Organizasyon tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Mizah Festivali için Taksim Meydanı’nda karnaval yürüyüşü gerçekleştirildi. Taksim’de bir araya gelen mizah gönüllüleri, çeşitli şovlar yaptı. Vatandaşlar ve turistler, Avanak Avni, Nasreddin Hoca gibi Türk mizahının önde gelen figürlerinin dev maskotlarına büyük ilgi gösterdi.

Nostaljik tramvaya eklenen ‘Eğlence Vagonu’ndaki orkestra tarafından çalınan oyun havaları eşliğinde İstiklal Caddesi’nde yürümeye başlandı. Cadde boyunca birçok vatandaş da eğlenceye dahil oldu.

Karnaval yürüyüşüne sanatçı Kerem Alışık, karikatürist Mehmet Çağçağ ve Mahşeri Cümbüş ekibi ile şaka programlarıyla tanınan Çetin Çiftçioğlu da katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanak Avni, Çetin Çiftçioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi, Kerem Alışık, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mahşeri Cümbüş, Mahşeri Cümbüş ekibi, Mehmet Çağçağ, Mizah Festivali, Nasreddin Hoca, Türk mizahı, Uluslararası Mizah Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları