Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

1.Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

27 Haziran, 2013 | 21:25

1.Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi 1.Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni Kemer Türkiz Otelde düzenlenen bir törenle verildi.

Düzenlenen törene KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ) Başkanı Mustafa Çalık, KETAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ulusoy Tatil Köyü Genel Müdürü Volkan Yorulmaz katıldı.

30 yarışmacı arasında 146 eserin yarıştığı 1.Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışmasında biriciliği ve üçüncülüğü Orhan Yutsever alırken, ikinciliği ise Baki Karaçay aldı. Mansiyon ödülü alan Mehmet Çelik’in ödülünü Sabahat Doğan aldı. Dereceye girenlere ayrıca Kemer’de yer alan 5 yıldızlı otellerde tatil hediyesi de verildi. Mustafa Gümüş ve Mehmet Çelik ise çektikleri Kemer fotoğrafları ile mansiyona layık görüldü. Yarışma ile Kemer ve Yöresinin Görsel Arşivinin oluşturulmasını amaçlanıyor.

KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ) Başkanı Mustafa Çalık yaptığı konuşmasında, KETAV oalarak Kemer Uluslararası Sualtı Günleri ve Phaselis Sanat Festivali ile birlikte Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışmasını da organizasyonları arasına eklemekten duydukları memnuniyeti dile getirirken, “ Yarışma ile Kemer ve Yöresinin Görsel Arşivinin oluşturulmasını amaçlıyoruz. Bu bölgeye gelip tatil yapan misafirin objektifinden Kemeri ve Yöresini tanıtmak istiyoruz daha ileri yıllarda bu fotoğraflar ile Avrupa’da ve Rusya’da sergiler açmak istiyoruz. Bu yıl Yarışmanın ilk senesi olması itibarı ile her hangi bir kategori ve sınırlama belirtmeden Limandan Adrasan’a kadar çekilmiş ve Vakfımıza gönderilen tüm fotoğraflar değerlendirilmeye alınmıştır. Toplam 30 yarışmacının katılım gösterdiği yarışmada 146 resim Jüri tarafından değerlendirilmiştir. Jüri 14 Haziran 2013 tarihinde toplanarak bu yılki değerlendirmesini yapmıştır. Vakfımız Organizasyonu ANFAD (Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) işbirliğinde ve Kendilerinin teknik bilgileri doğrultusunda yarışmanın kuralları belirlenmiştir” dedi.

2.Yarışmanın katılım süresi ise 1 Haziran 2013 – 31 Mayıs 2014 tarihleri arası olarak belirlendi. Yapılan açıklamada, yabancı katılım için Otellerde ve Turizm Fuarlarında etkinliğe yönelik tanıtım çalışmaları yapılacağı ve yerli Fotoğraf Severlerin katılımı için Basın, Sosyal Medya ve Anfad Web sitesinde duyuru yapılacağı da belirtildi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ANFAD, Fotoğraf Yarışması, Kemer, Kemer Fotoğraf Yarışması, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı, KETAV, Uluslararası Kemer Fotoğraf Yarışması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları