Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı başlıyor

27 Kasım, 2014 | 08:08

AFAD ve Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye’nin ilk afet yönetimi fuarı olan “IDME – 3. Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı” 27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Fuarın açılışını Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Zirvesi Genel Sekreteri Dr. Jemilah Mahmood yapacak.

Türkiye, afetler ve sonrasındaki acı tecrübeler söz konusu olduğunda ilk akla gelen ülkelerden biri. Türkiye’de ilk kez Trio İstanbul tarafından organize edilen, T.C Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Sağlık Bakanlığı’nca desteklenen konferansın sloganı da afetlerle örtüşüyor; “Çok geç olmadan!”.

Geçen yıl İstanbul’da düzenlenen Afet Yönetimi Fuarı/Konferansı’nın üçüncüsü bu yıl 27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da ATO Congresium’ da gerçekleştirilecek. Dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olan İngiltere merkezli Al Khair Foundation’un da sponsorluğunu üstlendiği fuarı, Türkiye’de afet alanında faaliyet gösteren 18 sivil toplum kuruluşu destekliyor.

Türkiye ve yakın coğrafyada düzenlenen ilk ve tek afet yönetimi fuar ve konferansı olma özelliğini de taşıyan fuarın açılışını Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Zirvesi Genel Sekreteri Dr. Jemilah Mahmood yapacak.

Türkiye ve yakın coğrafyada gerçekleştirilen ilk ve tek afet yönetim fuarı olma özelliğini de taşıyan fuar boyunca katılımcılar, bazı hizmetler konusunda bilgilendirilecekler ve afet döneminde kullanılabilecek birçok ekipmanı da yakından görme imkânı bulacaklar. ATO Congresium’ da sergilenecek hizmetler ve ekipmanlardan bazıları ise şöyle: “Arama kurtarma, ilk yardım, acil durum, Afet Erken Uyarı Sistemleri, denetim teknolojileri, kesme ve ayırma, kurtarma ve kazı, tıbbi yardım, endüstriyel sağlık ve güvenlik, kişisel koruma, su altı ve üstü arama-kurtarma, havadan mücadele, sivil savunma ve korunma için lojistik, yangın önleyici, durdurucu, geciktirici, söndürücü ve görüntüleme, kontrol, alarm sistemleri, yangın ve itfaiye araç trafik güvenlik, jeneratörler, bataryalar ve şarj sistemleri, algılama, ölçüm, analiz ve temizleme cihazları malzemeleri ve ekipmanları.

Fuarın ağırlıklı ziyaretçilerinin ise, başta Acil Durum ve Afet Koordinasyon Merkezleri, profesyonel ilk yardım, sivil savunma organizasyonları ve belediyeler olmak üzere, valilik ve kaymakamlıklar, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet teşkilatı, ticaret ve sanayi odaları, yapı-inşaat- taahhüt firmaları, mimarlar ve mühendisler, alışveriş merkezleri yönetimlerinden oluşması bekleniyor.

BM verilerine göre insani yardımda ilk sırada olan Türkiye’nin son Suriye krizi ve mülteci akınındaki tecrübelerinden de yararlanılması düşüncesiyle konferansın bu yılki teması: “Mülteci Sorunu, Mültecinin Sorunu: İnsani Yardım ve Global İşbirlikleri” olarak belirlendi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ un açılış konuşmasını yapması beklenen “3. Afet Yönetimi Konferansı” toplam on oturumda tamamlanacak. Söz konusu oturumlarda, ‘’Mülteciliğin Ülke Ekonomisine Etkileri, Yerel Yönetim Perspektifinden Mültecilik ve Göçmenlik, Mülteci Kamplarında Hayat (Sağlık, Güvenlik, Yemek, Yaşam), Vaka analizi: Suriye’den Türkiye’ye Bir İnsan Hikayesi, STK’lar Gözünden Mültecilik ve İnsani Yardım’’ başlıklarıyla mülteci sorunu irdelenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AFAD, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Afet Yönetimi Fuarı, Al Khair Foundation, Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler fuar, Birleşmiş Milletler İnsani Yardım, Jemilah Mahmood, Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı fuar, Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları