Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ulupınar Çınarlı arasına alternatif turizm yolu isteği

29 Kasım, 2013 | 11:52

Ulupınar Çınarlı arasına alternatif turizm yolu isteği Her yıl binlerce turistin tercihi olan ve Likya yolunun kesişme noktasında bulunan Ulupınar ile Çıralı arasına alternatif yol isteği.

Bölgede, Ulupınar Restaurantlar Bölgesinden, Ulupınar deresi boyunca yaklaşık 5 km.lik mevcut orman yolu, normal Çıralı yoluna alternatif oluşturabilecek bir durumda. Bölgede yaşayan vatandaşlar bu yolun iki nokta arasında daha kolay ulaşılabilir olduğunu ve açılmasını isterken, bizde bu yolun son durumunu ve alternatif oluşturup oluşturmayacağını yerinde yürüyerek gördük.

Bölgede doğmuş, büyümüş ve halen bölgede yer alan Ulupınar Tropik Restaurant Sahibi Muhammet Akkelle ise yolun açılmasının turizme büyük katkı sağlayacağını belirterek, “Burası Çıralı istikametine giden, daha önce Orman Müdürlüğümüzün açtığı bir yol. Kullanılan bir yol olmadığı için bazı bölgelerinde sıkıntılar var. Bu yolun turizme kazandırılması ile Çıralı’ya ulaşımın daha düzgün bir şekilde olacağını düşünüyoruz. Hem vatandaşlarımız hem misafirlerimiz bu yoldan çok daha iyi yararlanabilirler. Bu yol açılırsa normal Çıralı yolu daha düzgün olacak ve turizme büyük katkısı olacaktır. Diğer yoldan tur otobüsleri inemiyorlar ” dedi.

Çıralı’da yaşayan Hasan Sak ise yaptığı açıklamasında “ Mevcut kullandığımız yol çok rampa. Biz zamanımızı ve akaryakıtımızı bu yolda tüketiyoruz. Eğer istediğimiz yol açılırsa çok rahatlıkla ulaşımımızı sağlayacağız. Tur otobüsleri de buradan inemiyorlar. Eğer bu yol açılırsa turizme büyük katkısı olacak”

Halen Çıralı/Yanartaş mevkisine giden ve oldukça yüksek bir rampa ve dönemeçli yolların bulunduğu mevcut yol vatandaşları sıkıntılı duruma sokarken, açılması istenen yeni alternatif yol ise hem kısa hem de rampasız olma özelliği taşıyor. Taşıtların zorlanmadan, zaman tasarrufunun sağlanacağı yeni yolun açılması ile Yanartaş ile Ulupınar arası hem kısalmış olacak hem de tur otobüsleri çok daha rahat bir şekilde gidiş geliş sağlanabilecek.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Turizm, Çınarlı, Turizm, Turizm Haberleri, Ulupınar, Ulupınar Çınarlı, Ulupınar Tropik Restaurant,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları