Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’daki kar kalınlığı 1 metre

05 Ocak, 2010 | 10:42

Uludağ'daki kar kalınlığı 1 metre Yılbaşını karsız geçiren Uludağ’da kar kalınlığı 80 santimetreyi aştı.

Meteoroloji güneşli havanın hakim olduğu Uludağ’da hafta sonuna kadar kar yağışı beklenmediğini açıkladı.

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, karsız geçen yılbaşı yetkilileri hareketlendirdi. Kar yağmadığı dönemlerde baraj suyundan beslenecek yapay karlama sistemi çalıştırılacak.

Otelcileri müjdeli haber ise metorolojiden geldi. Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, bu sabah Uludağ oteller bölgesinde yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 80 santimetreye ulaştığını bildirdi.

Uludağ’ın zirvelerinde ise kar kalınlığının bir metreye yaklaştığı belirtildi. Hava sıcaklığının -9 derece olduğu Uludağ’da hafta sonuna kadar kar yağışı beklenmiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak Turizm, Kış Merkezleri, Kış Turizmi, Turizm Haberleri, Türkiye Kayak Merkezleri, Uludağ, Uludağ Ali Ağaoğlu, Uludağ Haberleri, Uludağ İlk Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Kayak Pistleri, Uludağ Otelleri, Uludağ Pistleri, Uludağ Telesiyej, uludağ telesiyejleri, Uludağ Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları