Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kaybolan turistler kurtarıldı

28 Ocak, 2012 | 15:34

Bursa Uludağ’da kaybolan Kuveytli 3 turisti jandarma ekipleri kurtardı.

Uludağ Oteller Bölgesi’nde kaldıkları otelden çıkarak gezmek amacıyla telesiyejle Kuşaklıkaya bölgesine çıkan Kuveytli turistlerden Abdullah A. (24) ve Fatma A. (23) ile Esma A (19) isimli 3 turist, uzun süre geri dönmedi.

Turistlerin kaybolduğundan şüphelenen yakınları durumu Uludağ Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirip yardım istedi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, öncelikle Kuveytli turistlerle bir tercüman aracılığıyla irtibat kurdu. Bu sırada kaybolan turistlerin yerleri cep telefonlarından ”Konum Belirleme Sistemi” ile tespit eden Jandarma ekipleri, Kuveytli turistlerin bulunduğu hareket etti. Kuveytli turistleri bulan jandarma ekipleri ilk müdahalenin ardından kendilerini uzun uğraşlar sonucu Oteller Bölgesine getirdi.

Gezmek amacıyla çıktıkları üst bölgelerde yoğun sisten dolayı kaybolduklarını anlatan Kuveytli turistlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İlk müdahaleleri Uludağ 112 Acil Servis’te yapılan Kuveytli turistler, daha sonra kapsamlı sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Bursa’daki hastanelere götürüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları