Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kayak sezonu açılmadan Rus turistler yüz güldürdü!

23 Kasım, 2018 | 13:14

Uludağ'da kayak sezonu açılmadan Rus turistler yüz güldürdü!

Uludağ’da kayak sezonu açılmadan Rus turistler yüz güldürdü. Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ’da sezonun açılmasına aç bir süre kala Rus turistlerin erken rezervasyonları işletmecilerin yüzünü güldürdü.

Bursa’nın ünlü kayak merkezlerinin bulunduğu Uludağ’da kış turizminin açılmasına sayılı günler kala otellerde son hazırlıklarını tamamladı. Aralık ayının 14’ünde açılması planlanan otellerde işletmecilerin yüzü ise erken rezervasyonlarla gülmeye başladı.

Uludağ’da kayak sezonu açılmadan Rus turistler yüz güldürdü!

300 bin 980 metre uzunluğuna sahip 20 kayak pisti ve 6 bin 500 yatak kapasiteli 18 otel bulunan ünlü kayak merkezi Uludağ, artık kayak yapmak isteyen turistleri beklemeye başladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa’nın Uludağ ile dünya çapında marka olmuş şehirlerden bir tanesi olduğunun altını çizip, “Uludağ’a 2011-2013 yılları arasında çok yüksek Rus turist akını olmuştu. O akımı tekrar yakalamak için çalışmalar yapıldı. Bu yıl itibariyle Rus turistlerin sayısında artış söz konusu olduğunu görüyoruz.

Rus turistlerin Türkiye karşı özel bir ilgisi var

“Rus turistlerin Türkiye karşı özel bir ilgisi var”

Sezon açılmamış olmasına rağmen rezervasyonlarını yaptıklarını biliyoruz.  Yurt içinde de rezervasyonların yapıldığını haberini aldık. Ancak Türkiye’yi öncelikle yabancı turist gruplarına açmak istiyoruz. Döviz getirici hizmetlerimizin ülke ekonomisine de oldukça katkısı oluyor.

Rus turistlerin de Türkiye karşı özel bir ilgisi var. Devlet büyüklerinin de yakın ilişkileri, iki ülke vatandaşının arasındaki dayanışmayı da arttırdığını görüyoruz. Bundan dolayı Rus tatilcilerin yaz turizminde Antalya, kış turizminde ise Bursa’yı tercih etmeleri çok önemli” ifadelerini kullandı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor.

Arap turistlerin kış mevsiminde Uludağ’a ilgisinin az olduğunu söyleyen Saraçoğlu, “Ancak biz Arap coğrafyasına kışında Bursa’yı cazip hale getirmek için tanıtım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Sadece yazın değil, kışında Arap turistler Bursa’ya yavaş yavaş geleceğini düşünüyoruz.

Bursa’ya ve Türkiye’ye gelen turistin iyi döviz bırakması çok önemlidir. Yazın yapılan ziyaretlerde Bursa’nın bütün tüketim kaynaklarını kullanıyor. Bu da ekonomimize katkı sağlıyor. Ancak kışın ise yapılan aktiviteler Uludağ ile sınırlı kaldığı için ekonomiye katkısı daha az oluyor” dedi.

“Bakan Ersoy’un Uludağ’a özel bir ilgisi var”

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Uludağ’da turizm faaliyetlerine başladığının altını çizen Saraçoğlu, “Bu fırsatı iyi kullanmalıyız. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde Uludağ’a özel bir ilgisinin olduğunu dile getirdi. Önümüzdeki süreçte Uludağ’ın eksiklerinin tek tek giderileceğini düşünüyoruz.

Uludağ’a yazın sadece Arap turistlerle değil, dünyaca ünlü futbol takımlarını getirebilirsek iyi bir tanıtımının ve yaz sezonunda da kullanımına destek olacağını düşünüyoruz. Turizm faaliyetleriyle alakalı başka çalışmalarımız da olacaktır” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arap Turistler, Bursa Uludağ, Erken Rezervasyon, Güney Marmara, Kayak, Kayak Merkezleri, Kış Tatili, Kış Turizmi, Murat Saraçoğlu, Rus turistler, Türsab, uludağ kayak merkezleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları