Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ ‘da kayak keyfi devam ediyor / Turizm Haberleri

15 Mart, 2011 | 11:33

Uludağ ‘da kayak keyfi devam ediyor / Turizm Haberleri

Kış turizminin en önemli merkezlerinden olan Uludağ ‘da kayak keyfi devam ediyor.

Bursa Uludağ’a bulunan yerli ve yabancı turistler kar ve güneşin tadını bir arada çıkarıyor. Son bir haftada Balkanlar’dan gelen soğuk ve kar yağışlı hava dalgasının etkisi altında kalan Bursa’da, karın ardından güneş yüzünü gösterdi.

Uludağ’da da bahar havası kendini hissettirirken, turistler güneş ve karın keyfini birlikte çıkarıyor. Turistler zirvede, güneşli havada kayarak iki mevsimin tadını yaşayabiliyorlar.

Kar kalınlığının 145 santimetre olduğu Uludağ’da güneşli havanın keyfini çıkaran tatilciler bol bol kayak yapıyor. Özellikle hafta sonları dolan zirvede, havanın kayak yapmaya elverişli olması rezervasyonları artırdı. Günübirlikçiler de hafta sonları zirveyi hareketlendiriyor. Hafta içinde ise az sayıdaki tatilci, sakin ve bahar havasında pistlerde kayak yapıyor.

Uludağ’da son yağan karla birlikte sezon da geç kapanacak. Her yıl mart ayının ikinci haftasında otellerini kapatan turizmciler, Nisan’a kadar çalışmaya devam edecek.

Uludağ’da hava sıcaklığı gece 2, gündüz ise 10 derece civarında seyrediyor. Perşembe günü ise Uludağ’da yeni bir yağışlı hava bekleniyor.

Uludağ’da snowboard öğretmeni olarak çalışan Üstün Üstündağ, son kar yağışı ile birlikte yeniden canlanma olduğunu belirterek, “Zirvede son bir haftada işler daha iyi oldu. Yağan yoğun karla hem sezon uzadı, hem de işler açıldı. Bu hafta oteller hemen hemen tam doluydu. Bu karla birlikte sezon Mart ayının sonuna kadar uzamış oldu. Bahar havasında kayak keyfi sürüyor. Karda bozulma hafif erime başlamasına rağmen, güneşli havada kayak yapılabiliyor. Gelen misafirler de keyifli bir hafta geçiriyor.” dedi.

İstanbul ve İzmir’den gelen tatilciler güneş ve karın keyfini birlikte yaşadıklarını belirtti. Tatilciler, Uludağ’da çok güzel bir ortam bulduklarını vurgulayarak, şunları ifade ettiler: “Ailecek geldik. Birkaç gün dinlenip, eğlenip gideceğiz. Uludağ çok güzel, bir de böyle havada güneşli olunca, rüzgarsız, sissiz ve soğuk olmadan güzel bir havada daha güzel oluyor. Çok güzel, harika, her şey süper. Ama 2-3 gün sonra bu kar kalmayacak gibi görünüyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Uludağ 'da kayak, Uludağ 'da kayak keyfi, Uludağ kar kayak, Uludağ kayak keyfi, Uludağ Kayak Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları