Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu

09 Ocak, 2012 | 10:09

Türkiye’nin en önemli kış turizm ve kayak merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı.

Uludağ Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, son birkaç gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı, bugün ve yarın devam edecek. Zirvedeki kar kalınlığı sabah saatlerinde 1.5 metre ölçüldü. Hava sıcaklığının eksi 1’lere düştüğü Uludağ’da, yoğun sis sebebiyle görüş mesafesi zaman zaman 100 metreye kadar inebiliyor. Uludağ’daki yoğun kar yağışı, otelcileri sevindirdi.

Türliye’nin en önemli kayak merkezlerinden birtanesi olan Uludağ’ daki kar kalınlığı tatilcilerin yanı sıra otelcilerinde yüzünü güldürdü.

Sömestre tatilinde kayak yapacak olanlar Uludağ kar seviyesinin artışı ile rotalarını bu bölgeye çevirdiler. Pistlerin zorluk dereceleri ve otelleri ile Uludağ sömestre tatilinde de hem profesyonel kayakçılar hemde amatör kayakçılar tarafından tercih ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak Merkezleri, Kayak Otelleri, kış turizm, Sömestre Tatili, Sömestre Tatilinde Kayak, Uludağ, Uludağ kar Seviyesi, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Kayak Pistleri, Uludağ Sömestre Tatili, Uludağ'da kar kalınlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları