Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da erken yağan kar, turizmi canlandıracak

08 Ekim, 2010 | 16:19

Bursa Uludağ’a yılın ilk kar yağışının gerçekleşmesi otel ve işletmecilerin yeni sezon öncesi yüzünü güldürdü. Bursa Uludağ’a yılın ilk karı bu gece yağdı.

Dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışıyla zirve beyazlara büründü. Kar yağışının bugün ve yarın da aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Uludağ Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklığının -1 dereceyi gösterdiği Uludağ’da oteller bölgesinde kar kalınlığı 4 santimetre olarak ölçüldü. Ayrıca yoğun sis nedeni ile görüş mesafesinin yer yer 100 metreye kadar düşerken, ekipler ise çalışmalara başladı.

Kar yağışının beklenenden erken gerçekleşmesi otelciler ile işletmecilerin yüzünü güldürdü. Sezonu Kurban Bayramı’ndan sonra açmayı planlayan oteller, kar yaşını ile planlarını yeniden yapmak durumunda kaldı. Geçen sene en erken kar yağışının 31 Ekim’de gerçekleşmesi nedeni ile Kurban bayramı ve yılbaşının karsız geçiren oteller, bu sezondan ümitli. Meteorolojiden de bu yılın yağışlı geçeceği haberini alan işletme sahipleri, yeni sezona büyük ümitlerle girdi. Yeni sezon için çalışmalarını sürdüren oteller aniden yağan karla bir nebze hazırlıksız yakalanmış oldu. Büyük bir sessizlik içinde yeni sezonu bekleyen otellerde bu gece yağan karla birlikte büyük sevinç yaşanırken, yeni sezonun Kurban bayramından önce yağması bekleniyor.

Uludağ’da işletmecilik yapan Cem Soykan, aniden yağan karla birlikte ilk şaşkınlığın ardından sevindiklerini belirterek, “Bu sene kar beklediğimizden erken geldi. Kurban bayramında büyük bir ihtimalle oteller açılacak ve sezona başlayacağız. Geçen yıl karın 30 ekimde yağması, kurban bayramı ve yılbaşının karsız geçmesi nedeni ile kötü bir sezon yaşadık. Bu yıl iyi bir sezon bekliyoruz. Bu yıl karında erken yağması ile sezonu erkenden açacağız. Bu kar bizi sevindirirken yeni sezon içinde ümitlendirdi.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Uludağ, Uludağ Doğal Kaynakları, Uludağ Haberleri, Uludağ Kar, Uludağ Kar Tatili, Uludağ Kar YAğdı, Uludağ Kar Yağdı Turizm, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Otelleri, Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları