Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ teleferiği Bursa merkezine kadar inecek

29 Ocak, 2014 | 17:17

Uludağ teleferik

Kayak turları için en çok tercih edilen yurt içi merkez olan Uludağ’da ünlü teleferik Bursaray’ın Gökdere İstasyonu ile bağlanarak Bursa kent merkezine kadar inmiş olacak.

Bursaray Gökdere İstasyonu’nda incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’a ulaşım konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Uludağ’ı teleferikle, Bursa ile buluşturma projesini hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımız yaklaşık 2 yıldır devam ediyor. Etüt ve incelemeler yapıldı, güzergah belirlendi. Bursaray Gökdere İstasyonu’nun üst katına teleferik istasyonu oluşturulacak. Heykel-Setbaşı durağı da olacak. Yaya mesafede tüm vatandaşlar teleferiğe ulaşabilecek. Görükle, Kestel ve Mudanya’dan gelecek vatandaşlar da artık Uludağ’a kolaylıkla ulaşabilecekler. Bu proje, ulaşımda büyük bir reform olacak. Bu sayede şehir merkezinde trafik de rahatlamış olacak. Teleferiğin Sarıalan hattı yakında tamamlanacak ve daha sonra ‘oteller bölgesi’ne de ulaşacak. Gökdere’de uygulanacak projeyle Uludağ şehirle buluşmuş olacak. Bursa’nın kalbinden Uludağ’a yaklaşık 25 dakikada ulaşım sağlanabilecek” diye konuştu.

Teferrüç Mahallesi ile Uludağ’daki Sarıalan Yaylası arasında 1963’te kurulan, Kadıyayla İstasyonu’ndaki aktarma ile toplam 4 bin 766 metre uzunluğundaki Türkiye’nin ilk teleferik hattı, yapılan yenileme çalışmalarının ardından “oteller bölgesi” ile Bursa kent merkezine kadar uzatılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Kayak, Kayak Turizm, Kayak turları, kayak turları uludağ, Uludağ, Uludağ Bursa, Uludağ Kayak Turu, Uludağ teleferik, uludağ teleferik bursa merkezi, uludağ teleferik hattı,
SON YORUMLAR
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları