Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’a rezervasyon yağıyor

28 Kasım, 2014 | 11:25

Kayak ve kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ`a kar erken düşünce, tesislerde rezervasyonlar sezon açılmadan hızlandı.

Kamu misafirhaneleri hariç, birinci ve ikinci yerleşim bölgelerinde 22 özel konaklama tesisinde yaklaşık 6 bin yatak kapasitesine sahip `beyaz cennet`te, aralık ayı rezervasyonları şimdiden yüzde 50-60`ı buldu. Kış sezonunun aralık ortasında başlaması planlanan Uludağ’daki otellerde yılbaşında yüzde 100 doluluğa ulaşılması bekleniyor.

Tesisler Hazırlanıyor

Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren Uludağ`da kar yağışının, geçen yıllara göre bir hafta erken başladığını, ancak otellerde müşteri kabulü için kapıların henüz açılmadığını ifade etti. Programlanan şekilde sezonun 15-20 Aralık`ta başlayacağını dile getiren Beceren, “Yetiştirebilirsek bu hafta sonuna kadar 1-2 mekanik tesisi hizmete açacağız“ dedi.

Rus ve Arap İlgisi

Uludağ’daki otellerde rezervasyonların kar yağışıyla hızlandığının altını çizen Beceren, yerli turistlerin yanı sıra Rusya ve Ukrayna ile Arap ülkelerinden rezervasyonlar aldıklarını kaydetti.

Kar Kalınlığı Yarım Metre

Oteller Bölgesi’ndeki kar kalınlığı, son bir haftadır aralıklarla etkili olan yağışların ardından 50 santimetreye ulaştı. Sıcaklığın gece sıfırın altında 5, gündüz ise 4 derece ölçüldüğü bölgede, 29 Kasım`dan itibaren kar yağışı yeniden etkisini gösterecek. Uludağ, 27 Kasım itibarıyla kayak merkezleri arasında en yüksek kar kalınlığına sahip bölge olarak öne çıkıyor.

Uludağ Kayak Otelleri Rezervasyon için tıklayın…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak, Kayak Merkezleri, Kayak Otelleri, Kayak otelleri rezervasyon, Kayak turları, Kış Turizmi, ucuz kayak turları, Uludağ, Uludağ Kayak, Uludağ otel rezervasyon, Uludağ Oteller Bölgesi, Uludağ Otelleri, Uludağ otelleri doluluk oranı, Yurtiçi Kayak Merkezleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları