Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ otelleri Ramazan Bayramı’nda boş kaldı

08 Eylül, 2010 | 11:59

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Bursa Uludağ’daki oteller Ramazan Bayramı’na sönük giriyor.

Geçmiş yıllarda tatilcilerin ilk tercihi olan Uludağ, bu yıl sıcak havalardan dolayı yeterli ilgi görmüyor. Uludağ’da yalnızca bir otel bayramda açılırken, diğerleri kapalı olacak. Yerli tatilcilerin sahillere koştuğu bayramda Uludağ, sönük bir bayram geçirecek.

Uludağ Otelciler Birliği Başkanı ve Gençyazıcı Otel İşletme Müdürü Serdar Yazıcı, Uludağ’da havaların sıcak gitmesi ve yaz sezonunun kapanması nedeniyle bayramın sönük geçeceğini belirtti. Bayramda Uludağ’da yalnızca bir otelin hizmet vereceğini bildiren Serdar Yazıcı, “Bayramda açık olacak Ağaoğlu Oteli’nde genellikle özel misafirler ağırlanacak. Havaların sıcak gitmesi ve Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle Uludağ’da henüz kış sezonu açılmadı. Bu yıl diğer bayramlara nazaran sönük bir bayram geçirecek Uludağ. Giderler fazla olunca sezonu açamıyoruz. Kış sezonu aralık ayının sonuna doğru ancak açılır. Bayramda yerli turistler güney sahillerine akın etti.” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu Ön Büro Müdürü Murat Pınarcı, oteli bayram öncesinde açtıklarını belirterek, “Şu anda Uludağ’da biz açığız ve bayram dolayısı ile yüzde 70 oranında bir doluluk yaşıyoruz. Bu oranın bayramda yüzde 90’lara varmasını bekliyoruz.” dedi. Müşterilerin daha çok İstanbul gibi yakın kentlerden bayram tatili için gelen yerli turistlerden olduğunu anlatan Pınarcı, otelde bayrama yönelik çeşitli eğlenceler tertiplediklerini vurguladı. Ali Ağaoğlu’nun da bayramı Uludağ’da geçireceğini anlatan Murat Pınarcı, “Büyük bir ihtimalle Ali Ağaoğlu da tatilini Uludağ’da özel misafirleri ile geçirecek. Bayrama yönelik çeşitli eğlence ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Bayramda canlı müziklerin yanı sıra mangal partisi, akşam eğlenceleri, gitar dinletisi ve doğa gezisi ‘trekking’ yapılacak.” şeklinde konuştu.

Alkoçlar ve Beceren otellerinin ise yeterli ilgi olmadığı için açılmadığı öğrenildi. Alkoçlar Otel yetkilileri, önceleri bayramda oteli açmayı planladıklarını, ancak yeterli ilgi olmayınca açmaktan vazgeçtiklerini belirtti.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ Otelleri, Bursa Uludağ otelleri Tatil, Uludağ Otelleri, Uludağ otelleri Rezervasyon, Uludağ otelleri Bayram, Uludağ otelleri Bayram Tatili, Uludağ otelleri Fiyatları, Uludağ otelleri Ramazan, Uludağ otelleriRAmazan Bayramı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları