Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ otellerinde domuz gribine geçit yok!

10 Kasım, 2009 | 16:29

Uludağ Türkiye’nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Uludağ otelleri de domuz gribine karşı çeşitli önlemler alıyor.

Önlemler arasında, personele eğitim verilmesinin yanı sıra otel girişlerine termal kamera konması da gündemde bulunuyor.

Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Serdar Yazıcı, Türkiye’de de etkili olmaya başlayan domuz gribi hastalığına karşı duyarlı olduklarını söyledi. Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği öncülüğünde, öncelikle işletme sahipleri olarak domuz gribi hakkında eğitim aldıklarını ifade eden Yazıcı, ”Yeni sezonla ilgili personelimiz henüz işe başlamadı. Personelimizin işe başlamasıyla birlikte domuz gribi hakkında ve dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili eğitim vereceğiz” dedi.

Serdar Yazıcı, sezon öncesi bütün otelleri ilaçlattıklarını belirterek, şöyle devam etti: ”Zaten işletmeler, dezenfektan kullanımına büyük önem veriyor. İşletme sahipleri olarak hijyene büyük önem veriyoruz. Domuz gribiyle birlikte hijyen, daha da önem kazandı. Biz de göstermemiz gereken duyarlılığı göstererek, yapılması gereken ne varsa hayata geçireceğiz.” Domuz gribi hastalarının tespitine yönelik havaalanlarında termal kamera kullanıldığını hatırlatan Yazıcı, ”Biz de müşterilerimizin güvenliği ve sağlığı için otel girişlerine termal kamera kurmayı düşünüyoruz” dedi. Uludağ, temmuz ayında özel bir kuruluş tarafından organize edilen kampa katılan biri yabancı 6 kişide domuz gribi virüsüne rastlandığı haberiyle gündeme gelmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kayak Merkezleri, Kış Merkezleri, Kış Turizmi, Serdar Yazıcı, Uludağ, Uludağ İlk Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Otelleri, Uludağ Turizm, Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği, Uludağ Turları, Uludağ’daki kar kalınlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları