Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ otellerine talep arttı

06 Kasım, 2009 | 17:22

Uludağ Erken yağan karla birlikte beyaza bürünen Uludağ otelleri, Kurban Bayramı tatili öncesi büyük talep görüyor.

TÜRSAB Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Kurban Bayramı tatilinin 26 Kasım Perşembe günü öğleden sonra başlayacağını anımsatarak, bu tarihte yeterli kar olması halinde sezonun Kurban Bayramı tatiliyle açılabileceğini ifade ederek ”Şimdiden güzel bir talep var. Bu, hem seyahat acenteleri hem de otelciler için bir fırsattır. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok ilden rezervasyon talepleri geliyor. Uludağ’a erken düşen kar, turizmcileri her yönüyle sevindirdi” dedi.

Çevre ve Orman Bakanlığının, ”Uludağ Milli Parkı Dönüşüm Projesi”nin hayata geçirilmesini beklediklerine de değinen Akkuş, bu bölgenin mutlaka revizyondan geçmesi gerektiğine dikkati çekti. Akkuş, şunları kaydetti:

”Bunda bir gecikme var, Uludağ’a çekidüzen verilmeli. Kamu misafirhaneleriyle iç içe olan yapılaşmada bir gecekondulaşma var. 1980’li yıllarda Uludağ’ı dünyaya tanıtmışız. Ama 2000’li yıllarda üstünü örtmüşüz, kapatmışız. Yeni yatırım yapılmadı, bu değeri öldürdük. Uludağ’ı yeniden dünya markası yapmak için çalışılmalı. Herkesin elini taşın altına koyması lazım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kayak Merkezleri, Kış Merkezleri, Kış Turizmi, Mehmet Akkuş, TÜRSAB Güney Marmara, TÜRSAB Güney Marmara Mehmet Akkuş, Uludağ, Uludağ İlk Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Otelleri, Uludağ Turizm, Uludağ Turları, Uludağ’daki kar kalınlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları