Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ otellerine talep arttı

06 Kasım, 2009 | 17:22

Uludağ Erken yağan karla birlikte beyaza bürünen Uludağ otelleri, Kurban Bayramı tatili öncesi büyük talep görüyor.

TÜRSAB Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Kurban Bayramı tatilinin 26 Kasım Perşembe günü öğleden sonra başlayacağını anımsatarak, bu tarihte yeterli kar olması halinde sezonun Kurban Bayramı tatiliyle açılabileceğini ifade ederek ”Şimdiden güzel bir talep var. Bu, hem seyahat acenteleri hem de otelciler için bir fırsattır. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok ilden rezervasyon talepleri geliyor. Uludağ’a erken düşen kar, turizmcileri her yönüyle sevindirdi” dedi.

Çevre ve Orman Bakanlığının, ”Uludağ Milli Parkı Dönüşüm Projesi”nin hayata geçirilmesini beklediklerine de değinen Akkuş, bu bölgenin mutlaka revizyondan geçmesi gerektiğine dikkati çekti. Akkuş, şunları kaydetti:

”Bunda bir gecikme var, Uludağ’a çekidüzen verilmeli. Kamu misafirhaneleriyle iç içe olan yapılaşmada bir gecekondulaşma var. 1980’li yıllarda Uludağ’ı dünyaya tanıtmışız. Ama 2000’li yıllarda üstünü örtmüşüz, kapatmışız. Yeni yatırım yapılmadı, bu değeri öldürdük. Uludağ’ı yeniden dünya markası yapmak için çalışılmalı. Herkesin elini taşın altına koyması lazım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kayak Merkezleri, Kış Merkezleri, Kış Turizmi, Mehmet Akkuş, TÜRSAB Güney Marmara, TÜRSAB Güney Marmara Mehmet Akkuş, Uludağ, Uludağ İlk Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Otelleri, Uludağ Turizm, Uludağ Turları, Uludağ’daki kar kalınlığı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları