Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ otelleri sezona hazır

04 Kasım, 2009 | 15:18

Uludağ otelleri yeni sezonu bekliyor


Uludağ Otelleri Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezi Uludağ’daki otellerin yeni sezona hazır oldukları belirtildi.

Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Serdar Yazıcı, Uludağ’daki karın, ilk yağışla birlikte 50 santimetreye kadar ulaştığını ve bunun sezonun iyi geçeceğinin habercisi olduğunu ifade etti.

Tesis sahiplerinin, Çevre ve Orman Bakanlığına ait ”Uludağ Milli Parkı Dönüşüm Projesi”nin hayata geçirilmesini beklediklerini dile getiren Yazıcı, şunları söyledi:

”Bizim sıkıntımızın kökünde plansızlık var. Turizm öyle bir şey ki yeri geliyor bazı değişiklikleri 10-15 gün içinde hayata geçiriyorsunuz ama oteller bölgesine, 1993 yılında bugüne, kimse ciddi anlamda el atmadı. Uludağ hakkında çıkan olumsuz haberler de gelen turist sayısını olumsuz etkiledi. Yeni planın, bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. ‘Kar kalınlığının uygun olması ve aralık ayı başından itibaren rezervasyonların yeterli seviyeye ulaşması durumunda, sezon başlangıcının Kurban Bayramı’na çekmeyi planlıyoruz. Rezervasyonların yeterli seviyede olması çok önemli çünkü bayramın geliri, normal sezon açılışına kadar geçecek sürenin giderini karşılamaz. Otelciler olarak, yerli turistleri bekliyoruz.”

ULUDAĞ OTELLERİ İLE İLGİLİ GEÇMİŞ HABER

Uludağ otelleri umutluUludağ otelleri umutlu

Uludağ Otelleri Türkiye’nin en önemli kayak merkezi Uludağ’da yılın ilk karının erken yağması ve kar kalınlığının 50 santimetreyi aşması nedeniyle Uludağ otelleri yeni sezondan umutlu. Normalde Aralık ayının en erken ortasında…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kayak Merkezleri, Kış Merkezleri, Kış Turizmi, Serdar Yazıcı, Uludağ, Uludağ İlk Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Milli Parkı Dönüşüm Projesi, Uludağ Otelleri, Uludağ Turizm, Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği, Uludağ Turları, Uludağ’daki kar kalınlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları