Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’a öğrenci akını

26 Ocak, 2013 | 16:18

Uludağ'a öğrenci akını Okulların tatil olmasının ardından başta öğrenciler olmak üzere yerli yabancı birçok turist Uludağ’a akın etti.

Türkiye’deki kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da, kar kalınlığı 2 metreyi aştı. Oteller bölgesinde büyük yoğunluk yaşanırken tatilciler, kar ve tipiye rağmen kayak pistlerinin yolunu tuttu.

Özellikle zirveye zincirsiz araç çıkışına izin verilmezken jandarma ekipleri, trafiği rahatlatmak için yoğun çaba sarf ediyor. Kalabalık sebebiyle zirvede park yeri sıkıntısı öne çıkıyor.

Özellikle öğrenci gruplarını getiren otobüs konvoyları, Uludağ’da trafiği çileye çevirdi.

TATİLCİLER TİPİYE ALDIRMADI

Kar yağışı ve yoğun tipiye rağmen çoğunluğunu öğrenci gruplarının oluşturduğu tatilciler, soluğu kayak pistinde aldı. Özellikle İstanbul gibi yakın yerlerden gelen öğrenciler ve günübirlik tatilciler, kayağın tadını çıkardı.

Bazı öğrenciler, karnelerinin çok iyi olduğunu belirterek, “Karnelerimizi aldık ve tatilimizi Uludağ’da geçirmek için buraya geldik. Uludağ çok güzel ve kalabalık. Kayak yapmayı öğreniyoruz. Bugün biraz tipi var ancak yine de kayak yapmak çok zevkli.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Bursa Uludağ Kayak, Bursa Uludağ Otelleri, Bursa'da turizm, Uludağ, uludağ öğrenci, Uludağ Otelleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları