Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’a öğrenci akını

26 Ocak, 2013 | 16:18

Uludağ'a öğrenci akını Okulların tatil olmasının ardından başta öğrenciler olmak üzere yerli yabancı birçok turist Uludağ’a akın etti.

Türkiye’deki kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da, kar kalınlığı 2 metreyi aştı. Oteller bölgesinde büyük yoğunluk yaşanırken tatilciler, kar ve tipiye rağmen kayak pistlerinin yolunu tuttu.

Özellikle zirveye zincirsiz araç çıkışına izin verilmezken jandarma ekipleri, trafiği rahatlatmak için yoğun çaba sarf ediyor. Kalabalık sebebiyle zirvede park yeri sıkıntısı öne çıkıyor.

Özellikle öğrenci gruplarını getiren otobüs konvoyları, Uludağ’da trafiği çileye çevirdi.

TATİLCİLER TİPİYE ALDIRMADI

Kar yağışı ve yoğun tipiye rağmen çoğunluğunu öğrenci gruplarının oluşturduğu tatilciler, soluğu kayak pistinde aldı. Özellikle İstanbul gibi yakın yerlerden gelen öğrenciler ve günübirlik tatilciler, kayağın tadını çıkardı.

Bazı öğrenciler, karnelerinin çok iyi olduğunu belirterek, “Karnelerimizi aldık ve tatilimizi Uludağ’da geçirmek için buraya geldik. Uludağ çok güzel ve kalabalık. Kayak yapmayı öğreniyoruz. Bugün biraz tipi var ancak yine de kayak yapmak çok zevkli.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Bursa Uludağ Kayak, Bursa Uludağ Otelleri, Bursa'da turizm, Uludağ, uludağ öğrenci, Uludağ Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları