Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kayak sezonu başladı

11 Aralık, 2012 | 12:00

Uludağ’da kayak sezonu başladı/Turizm Haberleri

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Bursa Uludağ’da, kar kalınlığı 50 santimetreyi geçince kayak sezonu başladı.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın akşam saatlerinden itibaren yeniden başlayacağını ve önümüzdeki hafta içinde de devam edeceğini bildirdi.

Halen 21 otelin bulunduğu Uludağ’da zemin beyaza büründü. Uludağ yolunda ise zaman zaman sis etkili oluyor ve görüş mesafesi 30 metreye kadar düşüyor. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Uludağ’da kar yağışının yarın akşam saatlerinde yeniden başlayacağını belirtti.

Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiğini belirten Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı, kayak mevsiminin başladığını açıkladı. Yağan son karla birlikte kayakseverlerin zirveye akın ettiğini belirten Murat Pınarcı, “Zeminde kar tuttu. Kayakseverler kayak yapmanın tadını çıkarıyor. Uludağ’da çok hoş bir manzara var. Kar yağışıyla birlikte Uludağ’a olan ilgi de arttı.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı, Bursa Kayak, Bursa Meteoroloji Müdürlüğü, Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Bursa Uludağ, Bursa Uludağ haberleri, Bursa Uludağ Kayak, Kayak, Turizm, Turizm Haberleri, Uludağ Kayak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları