Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ kayak merkezinde kar kalınlığı 120 cm’ye ulaştı

07 Ocak, 2013 | 17:12

ULUDAG'DA KAR KALINLIGI 120 SANTIMETRE

Türkiye’nin en önemli ve hareketli kayak merkezi durumundaki Uludağ’da kar kalınlığı 120 santimetreye ulaştı. Uludağ kayak merkezinde kayak severler karın tadını çıkarıyor.

Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Uludağ zirvesinde dün yeniden başlayan kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı 120 santimetreye ulaştı. Milli Parklar gişelerinden itibaren yoğun kar sebebiyle jandarma araçların zincirsiz çıkışına izin vermezken, Uludağ’da hava sıcaklığının eksi 11 dereceye kadar düştüğü, kar yağışının Çarşamba gününe kadar devam edeceği bildirildi.

Bülent Arınç: Uludağ daha kaliteli otellere kavuşacak

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Uludağ’ın her karışından istifade etmek istediklerini söyledi. Arınç, “Uludağ gelişmiş ve güzel gördüm ama planımız Uludağ’ın her karışından ayrı istifade etmek, burayı bir kongre merkezi haline getirmek, daha kaliteli otellere kavuşturmak, daha güzel merkezler yapmak.” dedi.

Arınç, eşi Münevver Arınç ile birlikte Uludağ’da birinci bölgede telesiyeje bindi, Uludağ manzarası izledi. Vali Şahabettin Harput’un da eşlik ettiği Arınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa’ya gelmişken Uludağ’ı da görmek istediğini ifade etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile belediyenin Uludağ‘a daha büyük güzellikler katmak için 2 senedir bir planlamanın içinde olduğunu hatırlatan Arınç, şöyle konuştu: “Alt yapı çalışmaları bir şekilde gidiyor. Üst yapı çalışmaları için de gereken hazırlıklar projeler büyük ölçüde tamamlandı. Uludağ da sektörle ilgi çalışan arkadaşlarımızda burada çay içip, bir araya geleceğiz. Uludağ gelişmiş ve güzel gördüm ama planımız Uludağ’ın her karışından ayrı istifade etmek, burayı bir kongre merkezi haline getirmek, daha kaliteli otellere kavuşturmak, daha güzel merkezler yapmak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak turları, Uludağ, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ kayak sezonu, Uludağ Oteller, Uludağ Tur, Uludağ'da kar kalınlığı, Yurtiçi Kayak Merkezleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları