Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kar yağışı ve yoğun sis hakim

29 Aralık, 2010 | 19:08

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Uludağ’da yağış ve yoğun sis hakim.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçüldü. Bir ara 60 santimetreye kadar çıkan kar kalınlığı, havanın ısınması ile 40 santimetreye kadar düştü.

Dünden beri devam eden kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da, yarından itibaren açık bir havanın hakim olacağı tahmin ediliyor. Bugün aralıklarla devam eden yağışlardan dolayı yaşanan yoğun sisten sebebiyle görüş mesafesi yer yer 100 metreye kadar düşüyor.
Uludağ’da gün içinde aralıklarla yağış beklenirken, özellikle akşama doğru kar geçişinin etkili olacağı kaydedildi. Yağışın yarından itibaren yerini soğuk ama açık bir havaya terk edeceği belirtildi. Pazartesi gününe kadar açık bir havanın hakim olacağı Uludağ’da tatilciler soğuk bir havada yeni yıla girecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Bursa Uludağ Kar, Kar, Kar Tatili, Turizm Uludağ, Uludağ Kar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Sis, Uludağ Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları