Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı

09 Ekim, 2010 | 12:51

Türkiye’nin kış turizminin önemli merkezlerinden Bursa Uludağ’da kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, önceki gece başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından oteller bölgesinde kar kalınlığı 55 santimetreyi buldu. Sıcaklığın eksi 2 derece civarında olduğu Uludağ’da, görüş mesafesi ise yoğun sis nedeni ile yer yer 15 metreye kadar düşüyor.

Bu gün aralıklarla kar yağışı beklenen Uludağ’da, yarından itibaren yağışlı hava yerini parçalı bulutlu havaya bırakacak. Ardından 3 günlük yağış beklenmeyen Uludağ’da 13 Ekim Çarşamba günü ise yeni bir yağış geçişi bekleniyor.

Uludağ yolunda Karayolları ekipleri karla mücadele çalışmalarına başlarken, yollarda yaşanan yer yer buzlanmaya karşın sürücülerin dikkatli olması uyarısında bulunuldu. Yetkililer, sürücülerin zincir, takoz ve çekme halatı olmadan Uludağ’a çıkmamaları uyarısında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Uludağ, Uludağ Doğal Kaynakları, Uludağ Kar Kaldığı Ne Kadar, Uludağ kar kalınlığı, Uludağ Meteoroloji İstasyonu, Uludağ Tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları