Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’da büyük hareketlilik yaşanıyor

13 Aralık, 2012 | 21:59

Uludağ'da büyük hareketlilik yaşanıyor Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da kar kalınlığı 80 santimetreye ulaşınca otellerin doluluk oranı arttı.

Uludağ’da yeni sezonda büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Uludağ’da bazı oteller kış sezonu hazırlıklarını tamamlayarak, müşterilerini ağırlamaya başladı.

Oteller yılbaşına yönelik özel programlar hazırlarken, kayak pistleri şimdiden tatilcilerin akınına uğradı. Kayak ve snowboard yapan tatilciler, pistlerde renkli görüntüler oluşturdu.

Uludağ’da hizmet veren bir otelin müdürü Murat Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezon için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, son günlerde kar oranındaki artışın ardından tatilcilerin yoğun talebiyle karşılaştıklarını söyledi.
Türker, ”oteller bölgesi”nde kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığını belirterek, şöyle konuştu:

”Bu yıl yağışlar biraz geç başladı. Kar oranı da geçen yılın gerisinde kaldı. Ancak, bu durum rezervasyon sayısında herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Müşteriler geçtiğimiz hafta sonundan itibaren gelmeye başladı. Rezervasyon sayısı istediğimiz durumda. Hafta içleri otellerin yarısından fazlası dolu. Özellikle hafta sonları başvuru sayısı çok iyi. Yüzde 80 oranında bir doluluk var. Şu anda zaten insanlar kayaklarını yapıyor. Aileleriyle beraber gelenler de var.”

Özellikle yılbaşına yönelik taleplerin kendilerini memnun ettiğini dile getiren Türker, şöyle devam etti:

”Başlangıçta zaten her şey istediğimiz gibi gidiyor. Yılbaşına da az kaldı. Yerli tatilcilerin yanı sıra yılbaşında yabancı turist sayısında özellikle Ruslar’dan yoğun talep var. Bu yıl sezon iyi başladı. Rezervasyon sayısı gayet iyi. Kar yağışı da istediğimiz seviyeye yavaş yavaş geliyor. Görünen o ki bu sezon Uludağ’daki işletmeciler olarak iyi bir sezon geçireceğiz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kayak, Kış, Kış Turizmi, Murat Türker, Snowboard, Turizm, Uludağ, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Turu, Uludağ Tatili, Uludağ Yılbaşı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları