Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ Ekonomi Zirvesi 16-17 Mart’ta gerçekleştirilecek

26 Ocak, 2012 | 09:13

Bursa’da bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, ekonominin önde gelen isimlerini buluşturacak.

Davos gibi kongre turizm merkezi olma ididasıyla yola çıkan Uludağ, başta Başbakan Yardımcısı Ali Babacan olmak üzere, ekonomide kendi alanında söz sahibi olan isimleri buluşturacak zirveye ev sahipliği yapacak. 16-17 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilecek zirvenin gelenekselleştirilerek uluslararası boyuta taşınması hedefleniyor.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, düzenlediği basın toplantısında Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne ilişkin bilgi verdi. Uludağ’ın bir Davos misali Türkiye ve dünya ölçeğinde önem kazanan etkinlikler ile kongrelere ev sahipliği yapmasını arzuladıklarını anlatan Vali Şahabettin Harput, “Sayın Başbakanımız ve bakanlarımızında bu konuda ki tememnilerini duyageldik. Bu gün size müjdeli haberi vermek için burada toplandık. Valiliğimiz ile ekonomi dergisi olan Capital Dergisi işbirliği ile bu organizasyonun bu yıl birincisi Uludağ’da gerçekleşecek. Uludağ Ekonomi Günleri veya Uİludağ Ekonomi Zirvesi ismi ile bu hareketi bu yıl başlatıyoruz.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmasını istediklerini anlatan Harput, “Ancak Başbakan Yardmcısı Ali Babacan ekonomi dünyasının özellikle istediği bir isim olarak bu zirveye katılacak.” diye konuştu. Vali Harput, Uludağ Ekonomi Zirvesi’ni gelecek yıldan itibaren uluslararası boyuta taşımak istediklerini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bursa Uludağ, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Capital Dergisi, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Zirvesi, Uludağ, Uludağ Ekonomi Zirvesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları