Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uludağ’dan Bursa daha güvenli izlenecek

28 Temmuz, 2011 | 16:27

Uludağ’ın en fazla ziyaret edilen noktalarından biri olan Bakacak’a modern seyir terası yapılıyor.

Hem Bursa’yı seyretmek hem de dağ yamaçlarını ve kenti fotoğraflama konusunda eşsiz bir konumda olan Bakacak mevkiine yapılan özel seyir terasının eylül ayı içinde hizmete açılması planlanıyor.

Bölgede inceleme yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bakacak’ta her yıl yaşanan ve zaman zaman ölümle sonuçlanan kazaları hatırlattı. “Yeni seyir terasıyla Bakacak’tan güvenle bakılacak.” diyen Başkan Altepe, çelik konstrüksiyon üzerine şeffaf cam uygulamasıyla, bölgenin öneminin daha da artacağını ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nca da onaylanan proje aslında özel bir çalışmadır. Vadi üzerine uzatılan şeffaf malzeme ile hem Bursa’yı hem de Uludağ’ı seyretmek mümkün. Sadece Bursalıların değil, Bursa’ya gelen turistlerin de görmek istediği bu nokta şimdi özel bir görünüme kavuşuyor. Pek çok turist, sadece Bakacak’tan Bursa’yı seyretmek için bile Uludağ’a gelmek isteyecektir.” dedi.

Proje eylül ayında tamamlanacak. Proje kapsamındaki seyir terası ve korkuluklar şeffaf malzemeden imal ediliyor. Bölgede yapılacak çevre düzenlemesinde ise Uludağ’ın doğal taş malzemesi kullanılacak.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakacak, Bakacak modern seyir terası, Bakacak seyir terası, Bursa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Uludağ, Recep Altepe, Uludağ Bursa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları