Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ukraynalı turistler Türkiye ‘yi tercih ediyor

26 Mayıs, 2011 | 18:08

Ukraynalı turistler Türkiye ‘yi tercih ediyor

Ukraynalıların en çok sevdiği ülkelerin başında gelen Türkiye’ye ilgi her geçen gün artıyor.
2011’in ilk çeyrek verilerine göre Türkiye’ye giden Ukraynalı turistlerin sayısı , yaklaşık yüzde 22 oranında arttı. Böylece Ocak ile Mart arasında Türkiye’yi ziyaret eden Ukraynalı turistlerin sayısı 54 bin 980 kişiye ulaştı.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre sadece Mart ayında Türkiye’yi 19 bin Ukraynalı ziyaret etti. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,71 artış gösterdi.
Türkiye giden toplam turistin sadece yüzde 1,5’i Ukrayna’dan gidiyor.

UKRAYNALILAR EN ÇOK İSTANBUL VE ANTALYA’YA UÇUYOR

Ukraynalıların, Türkiye’de en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında İstanbul ve Antalya geliyor.
THY Ukrayna Genel Müdürü Erol Akçal; “THY olarak Ukrayna’dan Türkiye’ye olan uçuşlarımızda, Airbus uçaklara geçtik. Koltuk kapasitemizi, 2010 yılına nazaran yüzde 24 oranında arttırdık. Yılın ilk üç ayında taşıdığımız yolcu sayısı da önceki yılla göre yaklaşık yüzde 7 oranında artış kaydetti.” dedi.

Antalya bölgesine ilişkin Cihan’a bilgi veren Anextour Ukrayna Genel Müdürü Mehmet Gündoğdu ise; “Antalya bölgesine geçtiğimiz yıl ilk 3 ayda 6 bin 300 turist gitti. Verilere baktığımızda 2011 yılının Ocak-Mart döneminde bu sayının 10 bin 131’e çıktığını görüyoruz. Bununla birlikte 2011 Nisan ayında Antalya bölgesine giden Ukraynalı turist sayısı 20 bin 296 oldu. Mayıs ayı rakamları açıklandığında bu sene Ukrayna’dan Türkiye’ye giden turist sayısındaki artış ile ilgili daha sağlıklı bilgi edinebiliriz. Mısır’daki olaylar nedeniyle bu sene Antalya’ya yöneliş biraz daha fazla olacağı görülüyor” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Turist, Antalya Turistler, Mısır Turizm, Turizm Bakanlığı, Türkiye tatili, Ukraynalı turistler, Ukraynalılar türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları