Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ukrayna vizesi için AIDS testi zorunluluğu kalktı / Turizm Haberleri

20 Ocak, 2011 | 13:57

Ukrayna vizesi için AIDS testi zorunluluğu kalktı / Turizm Haberleri

Dünya genelinde adı sık sık AIDS ile birlikte anılan Ukrayna, artık vize uygulanan ülkelerin vatandaşlarından AIDS testi istemeyecek.

Ukrayna AIDS’liler Birliği’nden yapılan açıklamada, bu hafta yürürlüğe giren anayasal değişikliklere göre, Ukrayna vizesi almak isteyen yabancıların bundan böyle, AIDS hastası olmadıklarına dair rapor getirme zorunluluğunun ortadan kalktığı bildirildi.

Ukrayna’daki AIDS hastaları yeni kanunu Ukrayna’nın uluslararası toplum olma yönünde attığı önemli bir adım olarak değerlendirdi. Birçok gelişmiş ülkede insanlardan AIDS raporu istenmediğine dikkat çekilen açıklamada AIDS testinin ayrımcılık olarak görüldüğü söylendi.
Ukrayna, Türk vatandaşlarından da vize süresinin 3 aydan daha uzun süreli olması halinde, AIDS testi istiyordu.

Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Ortak Programı’nın verilerine göre, son dönemde Ukrayna ve Rusya, AIDS hastalığının yayılma hızı bakımından Afrika ülkelerinden de vahim bir durumda bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aids, AIDS Testi, Turizm Haberleri, Ukrayna, Ukrayna AIDS, Ukrayna Vize, Ukrayna Vize İşlemleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ukraynavizesi
26 Temmuz, 2011

iyi

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 26th, 2011 at 17:47 ukraynavizesi mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları