Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ukrayna’dan bir milyon turist bekleniyor

31 Mart, 2016 | 07:56

ukrayna turist Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye’nin bu sene Ukrayna’dan bir milyon turist beklediğini söyledi.

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası turizmde zor günler geçiren Türkiye, sektörde yeni çıkış yolları arıyor. Ukrayna temasları çerçevesinde başkent Kiev’de 22. Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (UITT 2016) Türkiye standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Bu seneki hedefimiz Ukrayna’dan bir milyon turistin Türkiye’ye gelmesini sağlamak” şeklinde konuştu.

THY’nin Ukrayna’da 7. rotasına uçuş başlattığını söyleyen Ünal, Ukrayna ile Türkiye arasında son dönemde gelişen ilişkilerin sosyal, kültürel ve turizm alanlarında zirveye ulaştığını da hatırlatarak, “Ukrayna, bizim için sadece bir komşu ülke değil, yüksek düzeyli stratejik işbirliği yaptığımız bir ülkedir.” dedi (Milliyet).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mahir Ünal, THY, Turizm Bakanı, Ukrayna, Ukrayna THY, Ukrayna turist, Ukrayna turizm, Ukrayna Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları