Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“UEFA Finali fantastik olacak”

24 Nisan, 2009 | 18:41

UEFA Finali fantastik olacak UEFA Başkanı, kupa devir-teslim töreninde ‘UEFA’nın bu son final maçı ses getirecek. Organizasyon seneye Avrupa Ligi olacak’ dedi. Fransız Başkan, Türkiye’nin 2016 Avrupa Şampiyonası adaylığı için ise ‘Benim ve Şenes Erzik Bey’in oyu yok. Diğer üyeleri ikna edebilirseniz kazanırsınız’ diye konuştu

2000’DE Galatasaray’ın kazanarak getirdiği UEFA Kupası, 20 Mayıs’ta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak final için 9 yıl sonra yine İstanbul’da. Esma Sultan Yalısı’nda kupa için yapılan devir teslim törenine UEFA Başkanı Platini, Spor Bakanı Murat Başesgioğlu, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Terim ve Aziz Yıldırım katıldı.

UEFA Başkanı Michael Platini, ‘Fantastik bir final olacağına eminim. Büyük bir final maçı olacak. Çok harika geçeceğine ve ses getireceğine inanıyorum’ açıklamasında bulundu. Futbolculuk kariyerinde kazanamadığı tek kupanın bu olduğunu da ifade eden Başkan, ‘İstanbul’da kupanın son finali oynanacak. Önumüzdeki yıl yeni formatı ile kupanın adı UEFA Avrupa Ligi olacak’ diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN 2016 Avrupa Şampiyonası adaylığını da değerlendiren Platini şöyle devam etti: ‘4 yılda 2 final aldınız. Bu kolay bir iş değil. 2016’ya ev sahipliği konusunda yönetim kurulu karar verecek. Ancak benim ve Şenes Bey’in oyu yok. Diğer üyeleri ikna ederseniz neden olmasın!. Ukrayna ve Polonya kazandığına göre sizin de kazanma şansınız var..’

‘IRKÇILIĞA geçit vermeyeceğiz. Böyle bir tezahüratta hakem maçı durduracak, tekrarında iptal edecek. Yabancı konusunda 6+5 çok iyi bir teklif. Saha içi şiddet ve kavgalarda UEFA’nın kuralları bellidir. Federasyonların da bizi takip edeceğini umuyoruz. Ceza alanında hakem uygulaması 1 yıl sürecek sonra karar verilecek. Hakemlere yardımcı olmalıyız.’

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘2005 Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne ev sahipliği yaptık. Aynı onuru yine yaşayacağız. Bu bir başkana nasip olacak büyük bir şanstır’ dedi. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener de, ‘Yıllarca Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul artık futbol organizasyonlarının başkenti olma yolunda ilerliyor’ diye konuştu.
20 Mayıs’taki finalle sahibini bulacak UEFA Kupası dün İstanbul’u gezdi. Geçen yılın şampiyonu Zenit’ten 8 kişilik ekibin getirdiği kupa özel bir TIR ile, Zenit’li futbolcu Timoschuk ve Menajer Radimov’un katılımıyla şehir turuna çıkartıldı. Esma Sultan Yalısı’nda UEFA Başkanı Michael Platini’ye verilen kupa, sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teslim edildi. Kupa, 19 Mayıs’a dek şehrin çeşitli yerlerinde sergilenecek. Öte yandan Platini, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte finalin oynanacağı Saracoğlu Stadı’nı gezerek incelemelerde bulundu.

 

Barcelona & Manchester
Barcelona & Manchester United canlı izleyin.
Maç Bileti
Spor Organizasyonları
Tüm dünyaya spor organizasyonları.
Maç Biletleri
UEFA 2009 Maçları
UEFA Heyecanını yerinde ve canlı yaşayın…
UEFA Maçları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fenerbahçe, Michael Platini, Polonya, Spor Haberleri, UEFA, UEFA Final, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları