Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Ucuz Yunanistan turizmde Türkiye’nin rakibi”

13 Şubat, 2010 | 13:57

Ucuz Yunanistan turizmde Türkiye'nin rakibi" İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yer alan bir habere göre, geçen yıla göre düşük fiyatların, Türkiye’deki pahalılık karşısında, Yunanistan’a turizm sektörü açısından avantaj sağladı.

Türkiye gibi AB dışı ülkelerde “roaming, araba kiralama ücretleri, vize” gibi görünmez maliyetlerin turizm rekabetinde dezavantaj sağladığı belirtildi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan bir haberde Yunanistan’ın turizmde pahalı bir destinasyon haline geldiği görüşünün doğru olmadığı, bakılan yere bağlı olmak üzere turistik açıdan hala çok değerli konumda bulunduğu belirtildi.

Yunanistan’ın turistlerin paralarının değeri itibarıyla “öldüğü” dedikodusunun abartılı olduğu belirtilen haberde, “Post Office Worldwide Holiday Costs Barometer’e göre Yunanistan 2010 için, 12 ay öncesiyle kıyaslandığında, ülkeyi 30 ülkenin bulunduğu tabloda 12’nci yapan yüzde 9.5 daha düşük fiyatlarıyla önemli derecede ucuz.

Bu kısmen euronun geçen yılki düşüşünden, fakat Yunanistan’a komşusu ve rakibi, ölçümlerin fiyatların 12 ay öncesine göre yüzde 44 büyüdüğünü iddia ettiği Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayan reel yerel fiyatların aşağı inmesinden kaynaklanıyor” denildi.

WTS‘nin sunduğu avantajlı fiyat ve memnuniyet garantili Yunanistan Turları‘nı tavsiye ediyoruz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Ucuz Yunanistan, Ucuz Yunanistan Haberleri, Ucuz Yunanistan Turizm, Ucuz Yunanistan Turları, Yunanistan Türkiye, Yunanistan Türkiye Turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
13 Şubat, 2010

Iki Ülke Turizimde hic bir sek
ilde birbirlerine rakip olmaz
lar.Nedeni ise Seyehat eden se
cer gidecegi ülkeyi ve o Ülked
eki kalacagi yerleri onun icin
hic panige kapilmayin.Siz Turi
zimle ugrasanlar görevlerinizi
iyi sekilde yapin.Gelenler mem
nun kalsinlar.Tekrar gelsinler

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 13th, 2010 at 16:38 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları