Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ücretsiz internette Türk otelleri dünya devlerinin önünde

25 Nisan, 2014 | 10:54

istanbul-oteller Türkiye’deki oteller ücretsiz kablosuz internet hizmetiyle ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya gibi ülkeleri geride bıraktı.

Seyahat sitesi Kayak’ın yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’deki oteller ücretsiz kablosuz internet hizmetiyle ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya gibi ülkeleri geride bıraktı. Türkiye’nin büyük şehirleri arasındaysa İstanbul ilk sırada yer aldı.

100’ün üzerinde ülkeden toplanan verilerin değerlendirildiği araştırmada, bu ülkelerdeki otellerinin hangi oranda ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunduğu belirlendi.

Araştırma, bilinçli bir şekilde seyahat etmek isteyen turistlere ve seyahat dönüşü telefon faturalarında veya banka hesaplarında acı sürprizlerle karşılaşmaktan endişe eden gezginlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Dünya genelinde otellerin yüzde 90’ı, konuklarına ücretsiz Wi-Fi bağlantı hizmeti sunuyor. Kıtalar ölçeğinde incelendiğindeyse Amerika’daki otellerin yüzde 94’ü, Avrupa’dakilerin yüzde 90’ı, Asya’dakilerin yüzde 88’i, Afrika’dakilerin yüzde 81’i ve son olarak Okyanusya’daki otellerin yüzde 55’i ücretsiz bağlantı sağlıyor.

Otellerinin yüzde 99’unda ücretsiz bağlantı sunan Romanya, bu alanda dünya lideri. Romanya’yı yüzde 1’in altında bir farkla Vietnam, yüzde 98’le Tayvan, Kamboçya ve Polonya takip ediyor. İlk 10’da yer alan diğer ülkelerse, sırasıyla Fas, Slovakya, Japonya, Kolombiya ve Karadağ.

Listenin son sıralarındaki ülkelerse oldukça şaşırtıcı. Avustralya yüzde 56’yla son sırada yer alırken, Yeni Zelanda, Almanya, Hindistan, Güney Afrika, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İsviçre, Birleşik Krallık ve İspanya da otellerinde en düşük oranda ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunan ülkeler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Almanya, Avustralya, Avustralya otelleri, Avusturya, Birleşik Krallık, Güney Afrika, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Hindistan, İngiltere, İsviçre, oteller ücretsiz kablosuz internet, Türkiye, Türkiye istanbul otel, Türkiye Otelleri, ücretsiz kablosuz internet, Wi-Fi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları