Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçan Taksiler Dubai ‘de Hizmete Başlıyor

16 Şubat, 2017 | 09:38

ehang drone taksi turizmtatilseyahat

Uçan Taksiler Artık Dubai’de Hizmet Vermeye Başlıyor.

Dubai ‘den son teknoloji atağı dün saatlerinde açıklama ile geldi. Temmuz ayı itibari ile drone taksiler piyasaya sürülecek ve hizmet vermeye ilk olarak Dubai’den başlayacaklar. Ehang firmasının ürettiği Drone Taksiler ile artık insanlar kısa mesafe yerleri rahatlıkla aşabilecek. Dubai ise Ehang 184 sürücüsüz taksilerin deneme aşamasında olduğunu ve temmuz ayında hizmete sokacaklarını bildirdi.

Drone Taksiler

Sürücüsüz mini bir hava aracı olarak üretilen dronelar navigasyon sayesinde otomatik pilot üzerinden kontrol ediliyor. 100 kilograma kadar taşıma imkanı olan drone taksiler, 30 dakika boyunca düşük irtifada havada yolculuk yapabiliyor.

Dubai Emiri Şeyh Maktum daha önce yaptığı açıklamada 2030 yılında Dubai’nin ulaşımının %25’i hava araçları ile gerçekleştireceklerini ve bu proje gibi birçok ileri teknoloji hizmetlerin hayata geçirileceğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları