Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

09 Mayıs, 2012 | 16:39

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10-17 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Uluslararası Kadın Filmleri Festivali  bu sene  Anneler Günü’nü içine alıyor. Anne çocuk ilişkileri ve üç kuşak kadının birbirine aktardığı deneyimler filmlerle tartışmaya açılacak.

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneğinden alınan bilgiye göre, Fransız yapımı ”Prensesim” (My Little Princess, 2011), yönetmen Eva Ionesco’nun kendi yaşamından izler taşıyor ve 1970’lerin Parisinde geçiyor.

Anne sevgisi arayan bir kız çocuğuyla ondan bir arzu nesnesi yaratmak pahasına kızının fotoğraflarını çeken bir annenin öyküsü anlatılıyor.

İsveçli yönetmen Tova Mozard’ın ”Sahnede Üçümüz” (The Big Scene, 2011) filmi de festivalde izleyicinin beğenisine sunulacak. Bir zamanlar Bergman’ın idaresindeki Stockholm Kraliyet Tiyatrosu sahnesinde yaşayan üç kuşak kadın, adeta bir çocuğun aşırı sevgiyle yıprattığı Viktorya dönemine ait oyuncak bebek koleksiyonunu andırıyor.

Anneanne, anne ve kız çocuk üçgenine İsrail’den bakan başarılı sinemacı Maya Dreifuss, ”Ziyaret Saati” (Visiting Hours, 2005) adlı filmiyle üç kuşak kadını bir yüzleşme hikayesinde bir araya getiriyor.

Rusya’da genç kuşağın temsilcilerinden Aleksandra Strelyanaya’nın ”Kuş Yemi” (Bread for Bird, 2010) filmi, deneyimleri birbirinden tamamen farklı olan nesiller arasındaki diyaloğa tanıklık ediyor.

İspanyol Silvia Gonzales Laa’nın ”Orada Ol” (Be There, 2010) filmi, kızının güvenini yeniden kazanmak isteyen bir annenin öyküsünü anlatıyor.
Filmlerin gösterim yerleri, saatleri ve festival programının tamamı ”festival.ucansupurge.org”da yer alıyor.

Festival film gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler, film okuma etkinlikleri, sergiler ve birçok sürprizle sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde bu yıl Fas’tan Filistin’e, Şili’den Estonya’ya, Norveç’ten ABD’ye 115 film gösterilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kadın Filmleri Festivali, Sahnede Üçümüz, Silvia Gonzales Laa, Stockholm Kraliyet Tiyatrosu, The Big Scene, Tova Mozard, Uçan Süpürge Film Festivali, Uçan Süpürge Kadın İletişim, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Uluslararası Kadın Filmleri Festivali,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları